Trwa ładowanie...
iluzjon
Luiza Poreda
15-10-2013 11:11

Pierwsze w Polsce Home Movie Day w Iluzjonie [WIDEO]

To wydarzenie, podczas którego oglądamy domowe filmy amatorskie. Zostało zainicjowane w 2002 r. przez grupę amerykańskich archiwistów filmowych i od tego czasu, corocznie, w jedną z październikowych sobót odbywa się na całym świecie

Pierwsze w Polsce Home Movie Day w Iluzjonie [WIDEO]
d1is148
d1is148

Na Home Movie Day w Iluzjonie zaproszeni są wszyscy zainteresowani** domowymi filmami amatorskimi, a także ci, którzy **posiadają filmy na taśmach 8mm, SUPER8 i 16 mm i chcieliby pokazać je innym oraz samemu zobaczyć w kinie. To gratka dla każdego, kto chciałby porozmawiać z archiwistami filmowymi i dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o taśmy, jak je naprawić, czego nie wolno robić, a co należy, by przetrwały kolejne lata oraz jak je przekopiować na nośniki cyfrowe.

To wydarzenie, podczas którego oglądamy domowe filmy amatorskie. Zostało zainicjowane w 2002 r. przez grupę amerykańskich archiwistów filmowych i od tego czasu, corocznie, w jedną z październikowych sobót odbywa się na całym świecie - w tym roku będzie to prawie 70 miejsc.

Oprócz rozmów ze specjalistami i projekcji przyniesionych tego dnia do Iluzjonu filmów amatorskich, podczas Home Movie Day odbędzie się prezentacja filmu amatorskiego z przełomu lat 20. i 30. XX w., nakręconego za pomocą pierwszej polskiej kamery filmowej, przeznaczonej dla amatorów – aparatu OKO Kazimierza Prószyńskiego ( WSTĘP WOLNY ).

d1is148

Innymi wydarzeniami towarzyszącymi Home Movie Day będą m.in.: projekcja filmu „Dom na głowie”, zmontowanego przez Adama Palentę z amatorskich taśm nakręconych przez Wojciecha Zamecznika oraz pokazy filmów Jonasa Mekasa i Alana Berlinera – uznanych twórców amerykańskiego kina niezależnego. Na Home Movie Day warto przyjść rodzinnie – specjalnie dla dzieci odbędą się warsztaty dotyczące prehistorii kina, które będą się opierały na prezentacji replik XIX-wiecznych zabawek optycznych.

Kiedy: sobota, 26 października, godz. 10:00-17:00

Gdzie: Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a, Warszawa

d1is148
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1is148
Więcej tematów