Trwa ładowanie...

Patryk Jaki tym razem obiecuje seniorom. "Mieszkania wytchnieniowe w każdej dzielnicy"

Kandydat na prezydenta Warszawy podczas środowej konferencji obiecywał m.in. kartę seniora plus, mieszkania łączone i wytchnieniowe. - Chcemy zmienić filozofie miasta, tak jak seniorzy zrobili wiele dla niego, tak teraz chcemy zrobić coś dla seniorów - powtarzał Jaki.

Patryk Jaki tym razem obiecuje seniorom. "Mieszkania wytchnieniowe w każdej dzielnicy"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Adam Stępień
d3ym2li
d3ym2li

Podczas briefingu prasowego na Pradze-Południe Patryk Jaki zapowiedział, że program będzie skierowany do grupy osób wyjątkowych w naszym mieście. - Mamy silne przekonanie, że był okres, kiedy seniorzy dużo zrobili dla Warszawy, w tym odbudowali miasto z gruzów. Teraz chcemy zrobić coś dla seniorów - tłumaczył kandydat.

Jako pierwszy z projektów zapowiedziano kartę senior plus. Kandydat do stołecznego ratusza tłumaczył, że w jednych instytucjach są zniżki dla seniorów, w innych nie ma. - W jednych mniejsze, drugich większe zniżki - podkreślał. Wyjaśnił, że chce zunifikować system i stworzyć jedną ulgę do miejskich instytucji, teatrów, muzeów i dać szeroki dostęp do transportu dla osób niepełnosprawnych. - Zależy nam również na tym, aby miasto na zasadzie barteru dogadało się z grupą przedsiębiorców. Żeby osoby starsze miały raz na jakiś czas darmowy wstęp do kina, restauracji, barów, czy przejazdy poza Warszawę - mówił Jaki.

d3ym2li

Kolejnym pomysłem kandydata na prezydenta Warszawy były mieszkania skierowane dla seniorów. - We wszystkich mieszkaniach komunalnych, budowanych przez miasto, parter będzie dedykowany tylko seniorom - wyjaśnił polityk. Zaznaczył, że chce budować pięć razy więcej mieszkań niż Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Następnie zaprezentowano również projekt dla samotnych seniorów. Polityk zapowiedział mieszkania łączone. - Jeżeli dwójka samotnych osób będzie chciała razem zamieszkać, żeby się wspierać, a jest dzisiaj popyt na tego typu usługi, to miasto przygotuje taki lokal na ich potrzeby - tłumaczył. Dodał, że również na parterze.

Czwartym projektem zaprezentowanym były mieszkania wytchnieniowe. - Mieszkania dedykowane dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych. Jeżeli opiekun będzie chciał wyjechać, odpocząć, bądź załatwić coś w urzędzie, może zostawić seniora na kilka godzin. Uzyska pełne wsparcie od strony rehabilitacyjnej, dodatkowych zajęć i szkoleń. Opiekun będzie pewien, że senior bezpiecznie spędza czas - tłumaczył kandydat na prezydenta. Dodaje, że chce, aby domy dziennego pobytu działały dłużej i pełniły rolę aktywizacyjną dla seniorów. - Seniorzy mogliby być lepiej wykorzystywani. Oni często mają bardzo dużą wiedzę, którą mogliby podzielić się z młodymi ludźmi - zaznaczył Jaki.

To nie koniec propozycji Patryka Jakiego. kandydat już zapowiada kolejne konferencje i spotkania z mieszkańcami. W ostatnim czasie również zapwiedział m.in 1000 zł dofinansowania do adopcji psa lub kota.

d3ym2li

Zobacz także: Marek Jakubiak o Patryku Jakim. "Jak można było mu zrobić coś takiego?"

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3ym2li
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ym2li
Więcej tematów