Trwa ładowanie...

Otwarcie Galerii Sztuki XX i XXI Wieku w Muzeum Narodowym

Pierwsza w Warszawie galeria stała prezentująca sztukę polską ostatnich 100 lat

Otwarcie Galerii Sztuki XX i XXI Wieku w Muzeum Narodowym
d1buyrc
d1buyrc

To będzie duże wydarzenie dla wszystkich, którzy interesują się sztuką nowoczesną i współczesną – ale i dla samego Muzeum Narodowego.* Po raz pierwszy w Warszawie zostanie otwarta galeria stała, prezentującą sztukę polską na przestrzeni całego minionego stulecia*. Staraliśmy się na niej pokazać wybrane prace i postawy artystyczne w kontekście burzliwej i trudnej historii ostatnich 100 lat - mówi dyrekcja Muzeum Narodowego.

Oprócz malarstwa i prac rzeźbiarskich znajdą się na niej liczne grafiki i rysunki z lat 20. i 30., dzieła filmowe polskiej awangardy, fotografie, fotomontaże, sztukę uznaną obok prac kontestujących polityczne i społeczne status quo. Zobaczymy także nowe nabytki: zapisy akcji artystycznych i performance’ów z ostatniego czterdziestolecia, wybór prac z kręgu kultury niezależnej lat 80. oraz dzieła powstałe już w III Rzeczypospolitej.

Witkacy, Strzemiński, Stażewski, Szczuka, Kobro, Łempicka, Włodarski, Themersonowie, Berman, Czapski, Wróblewski, Krasiński, Warpechowski, Natalia LL, Robakowski, Korolkiewicz, Kulik, Libera, Łódź Kaliska, Sasnal, Kozyra i dziesiątki innych nazwisk… Obok znanych artystów pokazujemy prace twórców mniej znanych, niekiedy zapomnianych.

Oficjalne otwarcie Galerii Sztuki XX i XXI Wieku zaplanowano na najbliższy piątek na godzinę 18:00,a swoją obecność na wydarzeniu zapowiedziało 1300 osób!

Muzeum Narodowe, Al. Jerozolimskie 3

d1buyrc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1buyrc
Więcej tematów