Trwa ładowanie...

Oto rondo Dmowskiego po przebudowie? "Forum Rozwoju Warszawy wyręcza ratusz"

W tym miejscu ma powstać tradycyjne skrzyżowanie.

Oto rondo Dmowskiego po przebudowie? "Forum Rozwoju Warszawy wyręcza ratusz"
d3koium
d3koium

Stowarzyszenie postanowiło pochwalić się własną koncepcją, obrazującą przyszły wygląd tego centralnego punktu w Warszawie. Rysunek został stworzony przez Forum Rozwoju Warszawy i ma nawiązywać do planowanej przebudowy ronda Dmowskiego.

Aktywiści przekonują, że ogólna koncepcja modernizacji może przynieść stolicy wymierne korzyści. Powstaną bowiem m.in. naziemne przejścia dla pieszych, dodatkowe ścieżki rowerowe oraz wygospodarowana przestrzeń na zieleń miejską. Stowarzyszenie twierdzi, że południowe narożniki skrzyżowania (dziś niezbyt estetyczne) mogłyby też zostać zabudowane. Dopełniłoby to nie tylko całościowego wyglądu Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich, ale mogłoby stanowić dodatkowe wpływy do miejskiego budżetu .

Wizualizacja zakłada, że wyjścia z podziemi będą zlokalizowane wewnątrz budynków . Forum Rozwoju Warszawy zaznacza, że rysunek ma wyłącznie charakter poglądowy i nie zawiera np. szczegółowego rozlokowania przystanków autobusowych i tramwajowych. Jako, że ratusz jak do tej pory nie zaprezentował konkretnych wizualizacji ronda Dmowskiego po przebudowie, stowarzyszenie postanowiło go w tej kwestii wyręczyć.

Przypomnijmy, że o możliwości przekształcenia ronda Dmowskiego w tradycyjne skrzyżowanie pisaliśmy już w listopadzie. Plan jego przebudowy ma obejmować również wszystkie przyległości. Popularna "Patelnia" ma pozostać jednak nienaruszona, ponieważ została wykrojona z obecnego planu zagospodarowania. W jej okolicach przewidziana jest tak zwana przestrzeń publiczna. O szczegółach można przeczytać tutaj .

d3koium
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3koium
Więcej tematów