Trwa ładowanie...

Ostrzeżenie dla Warszawy. "Lepiej nie parkować aut pod drzewami"

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego i drugiego stopnia przed porywistym wiatrem i dużymi opadami deszczu. - Przypominamy, aby zabezpieczyć lekkie przedmioty na balkonach, tarasach, posesjach - ostrzega Państwowa Straż Pożarna w Warszawie.

Ostrzeżenie dla Warszawy. "Lepiej nie parkować aut pod drzewami"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
dnrg8ng
dnrg8ng

Jak podaje IMG, w związku z przemieszczającym się nad Bałtykiem układem niżowym w ciągu najbliższych trzech dni pogoda w Polsce znacznie się pogorszy.

Synoptycy zapowiadają silny i porywisty wiatr oraz duże opady deszczu. W najbliższych dniach porywy wiatru mogą wynieść od 35 km/h do 50 km/h i porywy do 95 km/h. Silnemu wiatrowi towarzyszyć będą opady deszczu, od 5 mm do 15 mm.

Stołeczna Straż Pożarna ostrzega mieszkańców Warszawy. - Przypominamy, aby zabezpieczyć lekkie przedmioty na balkonach, tarasach, posesjach, zabezpieczyć okna i drzwi, zwrócić uwagę na sposób parkowania w przypadku silnych wiatrów - czytamy na Facebooku.

Info Meteo - Warszawa informuje, że od godzin popołudniowych w Warszawie spodziewany jest wzrost prędkości wiatru. - Pod wieczór powieje przeważnie do 60-65km/h, ale już w nocy porywy wiatru na Mazowszu mogą osiągać 80-85km/h - czytamy.

dnrg8ng

Synoptycy podkreślają, że porywy mogą już z łatwością łamać grube konary drzew, dlatego zapobiegawczo lepiej nie parkować aut pod drzewami w najbliższą noc.

Zobacz też: Wyborczy Grill - Paweł Rabiej i Piotr Guział

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

dnrg8ng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnrg8ng
Więcej tematów