Trwa ładowanie...

Ostatnie dni kina Iluzjon w Bibliotece Narodowej

Od października kino rusza w wyremontowanej siedzibie na Narbutta 50a.

Ostatnie dni kina Iluzjon w Bibliotece Narodowej
dzs3htv
dzs3htv

- W ponad półwiecznej historii kina Iluzjon zbliża się kolejny ważny moment. Ostatni dzień maja 2012 roku będzie jednocześnie ostatnim dniem obecności kina Iluzjon w Bibliotece Narodowej. W sali im. Stanisława Dembego, którą Filmoteka Narodowa przystosowała do swojej działalności, wyposażając ją w ekran i projektory stacjonarne, Iluzjon działał przez ostatnie trzy lata. Szczęśliwie jednak remont budynku przy ul. Narbutta 50 A dobiega końca, dzięki czemu już w październiku kino Iluzjon wróci na swe stałe miejsce przy skwerze Słonimskiego - czytamy na jednym z forów.

Iluzjon zamieszkał tymczasowo w Bibliotece Narodowej w styczniu 2009 roku. W ciągu trzech lat prezentowano – jak to w Iluzjonie - repertuar stanowiący przekrój historii kina, były też spotkania z twórcami i aktorami. Tutaj pokazywano filmy w ramach festiwali Lato Filmów i Planete Doc Review. Tu także odbyły się trzy edycje Święta Niemego Kina, prezentowano też programy specjalne w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”. W piątkowe wieczory można było oglądać filmy wybrane przez internautów w konkursie organizowanym z Filmwebem. W każdy poniedziałek swe podwoje otwierała Akademia Filmowa kształcąca studentów szkół wyższych.

Teraz Iluzjon - kino Filmoteki Narodowej, opuszcza tymczasową siedzibę w gmachu Biblioteki Narodowej. Jesienią wróci na Narbutta, do świeżo wyremontowanego budynku. 31 maja odbędzie się pożegnanie z tymczasową siedzibą kina. Więcej o tym wydarzeniu możecie dowiedzieć się * TUTAJ*

Nowy obiekt będzie się składał z dwóch sal wyposażonych w sprzęt najnowszej generacji umożliwiającego prezentację filmów ze wszystkich nośników, w tym 3D. W dużej sali powstaje fosa orkiestrowa. W hallu – zarówno głównym, jak i przylegającym do mniejszej sali, przewidziane zostały powierzchnie wystawiennicze - zarówno tradycyjne, jak i multimedialne. Będą tu również stanowiska komputerowe z dostępem do wszelkich baz danych – zarówno filmotecznym, jak i zewnętrznych.

Uruchomiona będzie także księgarnia filmowa oferująca wydawnictwa na miejscu i na zamówienie. W przestrzeni kina nie zabraknie również kawiarni. W okresie letnim, w przykinowym ogródku kawiarnianym, odbywać się będą kameralne projekcje pod chmurką.

Na Iluzjon w nowej odsłonie czekamy z niecierpliwością!

dzs3htv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzs3htv
Więcej tematów