Trwa ładowanie...

Ortodonta w Warszawie? W kolejce poczekasz 5 lat

W Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie w ramach NFZu na wizytę poczekamy kilka lat. Prywatnie - tylko tydzień

Ortodonta w Warszawie? W kolejce poczekasz 5 lat
dvze9no
dvze9no

Dostanie się z dzieckiem na wizytę do ortodonty w Mazowieckim Centrum Stomatologii w Warszawie graniczy z cudem... choć dotyczy to jedynie klientów Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak sprawdziła reporterka rozgłośni radiowej RDC Martyna Szymczakowska, na wizytę trzeba czekać, nie rok, czy dwa, ale… 5 lat!

Reporterka zadzwoniła do stołecznego centrum stomatologii, aby zapisać dziecko na wizytę u specjalisty - w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Usłyszała, że obecnie prowadzone są zapisy na 2019 rok. NFZ refunduje aparaty dzieciom , które nie ukończyły 12. roku życia, dlatego rodzice zapisują swoje dzieci z dużym wyprzedzeniem - nawet 4-letnie maluchy. Wszystko ze strachu, że kiedy przyjdzie czas, na zapisy będzie już za późno.

dvze9no

Karolina skóra z Fundacji Watch Health Care mówi, że na wizytę do ortodonty czeka się w Polsce średnio kilka miesięcy. Kłopoty z zapisami wynikają z prostej sprawy - usługi stomatologiczne są słabo wyceniane przez NFZ . Stomatologom nie opłaca się pracować dla Funduszu, wolą otwierać prywatne gabinety.

Miejsc w gabinetach prywatnych nie brakuje. W Wojewódzkim Centrum Stomatologii - na prywatną wizytę u ortodonty - czeka się zaledwie tydzień.

dvze9no
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvze9no
Więcej tematów