RegionalneWarszawaOferują nagrodę za ujęcie sprawców...

Oferują nagrodę za ujęcie sprawców...

Oferują nagrodę za ujęcie sprawców...

28.03.2013 15:13

Ponad 11 tys. zł. Mają dość opieszałości policji

Około północy z piątku na sobotę (22/23 marca) grup zamaskowanych mężczyzn wpadła do pubu Wetlina na Służewie. Wyjęli kije bejsbolowe, drewniane i metalowe tłuczki do mięsa i zaczęli bić bez słowa gości baru. Wszystko trwało nie więcej niż 2 minuty. Napastnicy nie odzywali się ani słowem Po prostu bili. Wychodząc z baru rozpylili jeszcze w pomieszczeniu gaz pieprzowy. Odeszli w kierunku ulicy Batuty na tyłach centrum handlowego.

Wezwane natychmiast karetki zabrały cztery osoby. Najdziwniejsze jest to, że nikt nie wie dlaczego doszło do ataku. Z lokalu nie zginęło nic, pobite osoby nie były jakoś ze sob ą związane. Policji nie udało się nikogo złapać.

Ofiary ataku postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Zrzucili się i ustanowili fundusz. Przekażą go osobie (lub osobom), które wskażą sprawców napadu. Na specjalnej stronie napisali:

Około północy z piątku na sobotę (22/23.03.) zostaliśmy napadnięci przez zamaskowane osoby. Bez słowa zaatakowali oni naszych Przyjaciół, Gości, Mieszkańców Służewia... Nie była to napaść skierowana na rabunek czy kradzież, ale na zdrowie lub życie przypadkowych osób. W dziesięcioletniej historii Klubu taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy (i dopełniamy wszelkich starań, by ostatni). Zawsze do tej pory byliśmy miejscem spokojnym. Do Klubu naszego od lat przychodzą zarówno Studenci, jaki i ich Wykładowcy, przychodzą okoliczni mieszkańcy, aby przyjemne spędzić czas, zobaczyć koncert czy teatr. Od ponad 10 lat odbywają się w Wetlinie cykliczne spotkania ze Sztuką, Muzyką, Poezją, a nie z bandziorstwem i chuligaństwem! Kierujemy się zasadą "zupą pieczarkową i chlebem ze smalcem łagodźmy nadmiernie rozbrykane harce". :)

Co robi Policja w związku z tym, że kilkanaście osób zostało zaatakowanych przy pomocy gazu pieprzowego, pałek teleskopowych czy tłuczków do mięsa? Wydaje się że niewiele... (do tej pory nie podjęli nawet próby przesłuchania jednego z pokrzywdzonych).

Dlatego powstał specjalny fundusz w którym jest już zadeklarowana kwota w wysokości 11 200 złotych nagrody za wskazanie sprawców sobotniej napaści. Prosimy Cię - pomóż w ujęciu sprawców! Jeżeli wiesz cokolwiek, co mogło by ułatwić choćby działania policji w tej sprawie, zadzwoń: 731 504 595 lub na 997. Chwilę przed 24.00 wysiadali na Metro Służew a przecież też gdzieś wsiadali? Znaki szczególne: tłuczki i maski na twarz oraz wyjątkowa tępota.

Czy uda się dzięki pieniądzom złapać sprawców - nie wiadomo.
Facebookowe wydarzenie znajdziemy TUTAJ .

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także