Trwa ładowanie...

Odra na Mazowszu. Komunikat Inspektora Sanitarnego

W powiecie pruszkowskim u kolejnej osoby stwierdzono objawy odrę. To już 18. zgłoszenie zachorowania na tę chorobę na terenie Mazowsza (17 w powiecie pruszkowskim i jeden w powiecie warszawskim). Odra dotarła też na Lubelszczyznę.

Odra na Mazowszu. Komunikat Inspektora SanitarnegoŹródło: iStock.com
dsd0icq
dsd0icq

Najnowsze zgłoszenie dotyczy pięcioletniego dziecka polskiego pochodzenia, które nie ma potwierdzonego szczepienia. Przebywało w Szpitalu Zakaźnym w Warszawie na ul. Wolskiej, ale zostało już wypisane do domu.

Jego stan jest dobry. Dziecko uczęszczało do Przedszkola w Nadarzynie, w którym odnotowano już jeden przypadek odry. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie stwierdził, że na siedemnaście przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę w powiecie pruszkowskim dwanaście osób jest już zdrowych. Trzy osoby jeszcze mają objawy chorobowe i dwie osoby są nadal hospitalizowane.

Brak nowych zarażonych poza okolicami Pruszkowa. Chory w Włodawie

Nie ma nowych zgłoszeń z miasta stołecznego Warszawy czy pozostałych miejscowości Mazowsza. Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie potwierdziła za to PAP, że z objawami odry trafił do szpitala. Nastolatek pochodzi z Ukrainy, prawdopodobnie nie był szczepiony przeciw odrze.

dsd0icq

Tymczasem pracownicy powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pruszkowie i Warszawie próbują opanować i wygasić ogniska choroby. W Warszawie zaszczepiono w sumie 28 osób, które mogły mieć kontakt z zarażonym odrą.

Szczepienia trwają

Kolejne osoby zaszczepiono w Pruszkowie i w Piasecznie. Profilaktyczne szczepienia, które mają służyć zahamowaniu rozprzestrzeniania się choroby na Mazowszu, prowadzone są w przychodni w Pruszkowie, w gabinecie zabiegowym w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie oraz w przychodni WUM w Warszawie.

Zobacz także: Kacper Płażyński: w polityce trzeba mieć twardą skórę

Zapotrzebowanie na szczepienia ochronne w związku z ogniskami epidemicznymi odry wzrasta. Do punktów szczepień zgłaszają się rodzice dzieci, które przebywały na SOR w szpitalu w kontakcie z zarażonymi dziećmi. Szczepienia są realizowane do godziny 20.00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dsd0icq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsd0icq
Więcej tematów