Trwa ładowanie...

Odnowią Dworzec Centralny. Do końca 2015 roku

Nowa antresola, remont schodów ruchomych i usunięcie szklanych kubików z hali głównej

Odnowią Dworzec Centralny. Do końca 2015 roku
dtjk5f0
dtjk5f0

Kolejarze zapowiedzieli estetyzację Dworca Centralnego. Rozpocznie się ona na początku 2015 roku, zakończy jesienią. Prace projektowe są jeszcze w toku, ale PKP już potwierdza, że podczas remontu kolejarze usuną niepraktyczne, szklane kubiki zamontowane przy okazji liftingu dworca przed Euro 2012. Dodatkowo dobudowana zostanie nowa antresola.

Podczas przeprowadzanego remontu Centralnego w 2012 roku na głównej hali pojawiły się nietypowe, szklane kubiki. Miały być jej atutem, okazały się zupełnie niepraktyczne. Dzięki ich usunięciu pasażerowie mają zyskać więcej miejsca. Dodatkowo na planowanej antresoli pojawi się nie tylko dodatkowa przestrzeń, ale też nowe lokale użytkowe. Planowane jest również dostosowanie części zachodniej i północnej do standardów pozostałych galerii. To jedyne zmiany jakie mają nastąpić.

- Prace projektowe wciąż trwają, więc nie posiadamy jeszcze ostatecznego projektu. Finalna wersja nie będzie znacząco różniła się od koncepcji - informuje Katarzyna Mazurkiewicz, rzeczniczka PKP.

dtjk5f0

Rozpoczęcie prac początkowo miało nastąpić pod koniec tego roku, niestety tak się nie stało. Kolejarze tłumaczą, że dopiero w grudniu 2014 roku ma rozstrzygnąć się przetarg. Same prace ruszą na początku 2015 roku i skończą się w III kwartale. Koszt wykonania planowanej estetyzacji jest jeszcze nieznany. W 2012 roku kolejarze wydali na dworzec 47 mln zł. W ramach tego zostały wyczyszczone kamienne posadzki, okładziny, tynki. Hala główna zyskała nowy wygląd. Pojawiły się nowe tablice informacji pasażerskiej.

Prace będą przeprowadzane etapami, aby zminimalizować wszelkie utrudnienia. Dworzec przez cały okres trwania prac remontowych będzie obsługiwał pasażerów.

- Przypomnę jeszcze, że do tej pory zostało wymienionych 10 ruchomych schodów, a do końca 2015 roku taki sam los czeka pozostałe – dodaje rzeczniczka PKP.

dtjk5f0
dtjk5f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtjk5f0
Więcej tematów