Trwa ładowanie...

Od 1 stycznia ceny biletów idą w górę!

4,40 zł za bilet jednorazowy, 100 zł za bilet miesięczny...

Od 1 stycznia ceny biletów idą w górę!
d3nec6c
d3nec6c

Zgodnie z decyzją Rady Warszawy 1 stycznia 2013 roku wejdzie w życie drugi etap zmian w taryfie biletowej obowiązującej w komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego. Będą też m.in.: nowe zasady zwrotów biletów, do kiedy można korzystać z biletów ze starej (obowiązującej do końca 2012 r.) taryfy, od kiedy będzie można kupować nowe bilety itp.

Jak będzie wyglądał cennik biletów obowiązujący od początku przyszłego roku (ceny biletów normalnych)?

Bilet 20-minutowy będzie kosztował 3,40 zł, 40-minutowy – 4,60 zł, a 60-minutowy – 6,40 zł.

Za bilet jednorazowy ważny tylko w pierwszej strefie zapłacimy 4,40 zł. Tyle samo oczywiście będzie kosztował bilet jednorazowy pojazdowy sprzedawany w części biletomatów w pojazdach komunikacji miejskiej.

Bilet dobowy ważny tylko w pierwszej strefie będzie kosztował 15 zł. Za bilet 3-dniowy (również tylko na pierwszą strefę) będzie trzeba zapłacić 30 zł.

d3nec6c

Bilety długookresowe imienne ważne w pierwszej strefie będą kosztowały: 30-dniowy – 100 zł, a 90-dniowy – 250 zł.

Zmieni sią także cena Biletu Seniora. Będzie kosztował 50 zł.

Wraz ze wzrostem cen biletów wzrośnie również wysokość opłat dodatkowych. Jazda bez biletu będzie kosztowała 220 zł, a jazda bez dokumentu poświadczającego prawo do ulgi - 176 zł. Za wydanie kolejnej karty spersonalizowanej będzie trzeba zapłacić 13,20 zł. Opłata manipulacyjna w przypadku anulowania wezwania do zapłaty wynosić będzie 17,60 zł.

Zarząd Transportu Miejskiego tłumaczy skok cen biletów m.in. wzrostem kosztów obsługi, zakupem nowego taboru, czy zwiększenie częstotliwości kursowania komunikacji szynowej. Te argumety rozumiemy. Nie rozumiemy za to porównania z dużymi kosztami przejazdu w Berlinie i Wiedniu - bo kto zarabia w Warszawie tyle, co mieszkańcy Niemczech i Austrii, ten raczej nie porusza się komunikacją miejską. Kolejny przedstawiony przez ZTM powód - nowe inwestycje, takie jak budowa II linii metra - woła o pomstę do nieba.* Dlaczego warszawiacy mają płacić za błędy projektantów, którzy muszą teraz zalepiać dziury na stacji Powiśle?*

d3nec6c

Jedno jest pewne - warszawiakom podwyżki na pewno się nie spodobają, a co gorsza - wzrośnie liczba pasażerów na gapę i niepłaconych mandatów. W naszym mieście nie brakuje osób, dla których cena 4,40 zł za jednorazowy bilet to koszt nie na kieszeń "zwykłego śmiertelnika".

d3nec6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nec6c
Więcej tematów