Trwa ładowanie...

„Ochotnicy warszawscy” zasadzili 700 drzew

Warszawiacy chętnie korzystają również z możliwości pozyskania bezpłatnych sadzonek.

„Ochotnicy warszawscy” zasadzili 700 drzew
d15av20
d15av20

W Lasku na Kole, wolontariusze z sześciu wolskich szkół wspólnie z warszawskimi leśnikami posadzili 700 drzew. Uczniowie, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu to „Ochotnicy warszawscy” – uczestnicy projektu rozwoju wolontariatu w stolicy, realizowanego przez Centrum Komunikacji Społecznej.

– Młodzi warszawiacy mają wpływ na otaczające ich środowisko. Poprzez takie akcje pokazujemy młodzieży, że drobne pojedyncze działania mogą przyczynić się do zmiany w skali makro. Edukacja ekologiczna to nie tylko zajęcia w szkołach, czy w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. To także doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

„Ochotnicy warszawscy”

To projekt realizowany przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Zakłada długofalowe działania na rzecz rozwoju wolontariatu w Warszawie. Jednym z celów projektu jest promocja tej idei wśród młodzież m.in. za pomocą systemowego wsparcia szkolnych kół wolontariatu.

Warszawscy wolontariusze aktywnie wspierają różne sfery życia społecznego poprzez współpracę z organizacjami pozarządowymi i instytucjami miejskim takimi jak muzea, biblioteki, domu kultury, szpitale, hospicja czy ośrodki pomocy społecznej.

Warszawskie drzewa

W 2015 roku Warszawa wzbogaciła się o 21 295 drzew. Za sadzenie drzew odpowiadają zarówno dzielnice m.st. Warszawy, jak i jednostki miejskie takie jak Zarząd Terenów Publicznych, Zarząd Oczyszczania Miasta czy Lasy Miejskie-Warszawa.

d15av20

Od początku roku w Warszawie przybyło blisko 6000 drzew. Warszawscy leśnicy posadzili je na Wydmie Żerańskiej (4000 sztuk), w Lesie Bródnowskim (700 sztuk), w kompleksie Lasu Sobieskiego w Wawrze (600 sztuk) i w Lesie Młocińskim (500).

Nowa zieleń to jednak nie tylko działania miasta, to także inicjatywy mieszkańców. – Od kilku lat możemy zaobserwować wyraźną zmianę postrzegania ekologii przez warszawiaków. Mieszkańcy naszego miasta m.in. wyraźnie zaangażowali się w procesy tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego ze szczególnym uwzględnieniem zieleni miejskiej. Widać to także w projektach zgłaszanych do budżetu partycypacyjnego. Z roku na rok inicjatyw związanych z nasadzeniami drzew i krzewów jest coraz więcej – mówi Renata Kuryłowicz, pełnomocnik prezydent m.st. Warszawy ds. zieleni.

W ramach pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego, realizowanego w 2015 roku, posadzono m.in. sto drzew na Sadybie i Stegnach, zadrzewiono pusty pas zieleni przy ul. Podchorążych, zagospodarowano zieleń w parku Hassów czy zabezpieczono misy z drzewami rosnącymi na placu Wilsona.

W tegorocznej edycji budżetu posadzonych zostanie m.in. 100 drzew na Sielcach, 90 na trawnikach wzdłuż ulic Płaskowickiej, Rosoła, Roentgena, Ciszewskiego i Wąwozowej, a także powstanie kwietna łąka na Kamionku.

d15av20

Warszawiacy chętnie korzystają również z możliwości pozyskania bezpłatnych sadzonek. Rozdawane są one m.in. podczas Warszawskich Dni Recyklingu. Najbliższa okazja by otrzymać sadzonki kwiatów ozdobnych, drzew i krzewów będzie podczas festynu z okazji Światowego Dnia Ziemi, który odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia, na Polu Mokotowskim. Wśród wystawców nie zabraknie również m.st. Warszawy.

d15av20
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15av20
Więcej tematów