Trwa ładowanie...

Ochota: nocny atak na ośrodek muzułmański. Budynek obrzucony kamieniami

Sprawą zajmuje się policja.

Ochota: nocny atak na ośrodek muzułmański. Budynek obrzucony kamieniami
d4bm5uu
d4bm5uu

W nocy doszło do ataku na warszawski ośrodek muzułmański na Ochocie. Nieznani sprawcy powybijali szyby, zniszczyli klimatyzatory i zdewastowali ogródek restauracji. Sprawą zajmuje się policja.

O incydencie informuje RMF FM. Na razie nie wiadomo, ilu było sprawców, jednak wszystko wskazuje na to, że było ich kilku. Nikomu nic się nie stało, napastnikom nie udało się wejść do ośrodka muzułmańskiego. * *

Zdarzenie potwierdza podkom. Ewa Wisowska rzecznik prasowy Komendy Rejonowej Policji z Ochoty. - Około szóstej rano zostaliśmy poinformowani o tym, że doszło do uszkodzenia mienia w budynku przy ul. Bohaterów Września. Natychmiast po uzyskaniu tej informacji skierowano patrol policji. Z informacji, które posiadam wynika, że sprawca bądź sprawcy wybili kilkanaście szyb - tłumaczy w rozmowie z WawaLove.pl.

- Należy podkreślić, że budynek posiada własny system ochrony w tym ochronę fizyczną. Pracownik słyszał hałasy około 1 w nocy. Ale policja sygnał o ataku otrzymała dopiero rano - dodaje Wisowska. Funkcjonariusze wciąż są na miejscu zdarzenia i zabezpieczają dowody.

d4bm5uu

Z kolei Ośrodek Kultury Muzułmańskiej stwierdził, że "padł ofiarą ksenofobicznego I rasistowskiego ataku". Z ich relacji wynika, że w OKM rzucano kamieniami i kawałkami betonu. Co więcej, monitoring nagrał wizerunek sprawców. - Ktokolwiek posiada informacje na ten temat proszony jest o kontakt - proszą władze ośrodka.

Jak podaje radio, przedstawiciele ośrodka wielokrotnie otrzymywali pogróżki, m.in. za pośrednictwem poczty elektronicznej. O tym fakcie była informowana m.in. policja oraz MSWiA.

Źródło: RMF FM

Oprac. Karolina Pietrzak

d4bm5uu

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Radny interweniuje w sprawie homoseksualnej prostytucji. "Problem jest w Parku Skaryszewskim"

świadków, będą też analizować nagrania z monitoringu.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-osrodek-muzulmanski-w-warszawie-zdewastowany-ktos-w-nocy-obr,nId,2470391#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

d4bm5uu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bm5uu
Więcej tematów