Trwa ładowanie...

Obywatel Bułgarii zatrzymany za skimming [WIDEO]

Podpowiadamy, jak nie zostać ofiarą takiego przestępstwa i jak chronić swoją kartę

Obywatel Bułgarii zatrzymany za skimming [WIDEO]
d2fma0j
d2fma0j

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali mężczyznę, który ma związek z zamontowaniem nakładki na jeden z bankomatów w Warszawie. - Obywatel Bułgarii wpadł podczas zasadzki. Prokurator przedstawił 27-latkowi zarzut kopiowania kart płatniczych - informuje KSP .

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP monitorowali kilka bankomatów na terenie Warszawy. Istniało bowiem podejrzenie, że na urządzeniach mogły zostać zamontowane nakładki kopiujące dane z kart bankomatowych.**

Funkcjonariusze znaleźli taki bankomat i zorganizowali zasadzkę. - W trakcie obserwacji, przy bankomacie pojawił się mężczyzna, który próbował zdemontować nakładkę. Został natychmiast zatrzymany. W trakcie przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli przy nim zdjęty z bankomatu skimmer oraz mikro-kamerę - relacjonują mundurowi.

Jak się okazało, zatrzymany to 27-letni obywatel Bułgarii, członek międzynarodowej grupy przestępczej zajmującej się pozyskiwaniem danych kart bankomatowych, przesyłanych za granicę celem wykonania kopii kart i dokonywaniem nieautoryzowanych wypłat na terenie całego świata. Na wniosek prokuratora mężczyznę tymczasowo aresztowano. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności.

d2fma0j

Jak nie zostać ofiarą skimmingu? Jak chronić swoją kartę? Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policjipodają kilka przydatnych rad.

- Nie korzystać z bankomatu, który wzbudza nasze podejrzenie.
- Zwrócić uwagę na wystające lub odstające od płaskich powierzchni bankomatu elementy
- Zwrócić uwagę na dodatkowe elementy bankomatu, nie będące jego integralną częścią
- Zasłaniać dłonią lub portfelem dłoń wprowadzająca PIN
- Nie dopuścić, by osoby trzecie obserwowały nasze czynności przy bankomacie
- Nie zapisywać kodu PIN na karcie bankomatowej
- Warto na bieżąco sprawdzać saldo naszego rachunku oraz wyciągi z kart i kont.

d2fma0j
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fma0j
Więcej tematów