Trwa ładowanie...

Obok siebie powstaną dwie galerie. Jedna z nich już teraz świeci pustkami

- Jeśli nowa galeria zaoferuje nam lepszą ofertę wszyscy się tam przeniesiemy, a obecna galeria upadnie - mówi sprzedawca Galerii Szembeka.

Obok siebie powstaną dwie galerie. Jedna z nich już teraz świeci pustkami
d2tdhbx
d2tdhbx

Na Pradze ma powstać nowa galeria handlowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w promieniu paru metrów znajduje się drugie centrum usługowe, które straszy pustkami. Pracownicy martwią się o swoje miejsca pracy i dziwią, że taka inwestycja może mieć miejsce.

Na ul. Zamienieckiej znajduje się bazarek, a tuż za nim nieznana większości warszawiaków – Galeria Szembeka. Główną grupą odwiedzającą to miejsce są osoby starsze, które przychodzą tu przy okazji zakupów na bazarku. Zarządcą 14 900 m2 galerii Szembeka jest Spółka „Centrum Handlowe Szembeka”. Poza galerią jest również właścicielem bazarku.

- Ludzie zazwyczaj nie docierają już na pierwsze piętro. Cały handel jeśli jest skupia się na parterze. Uważam, że galeria nie jest wystarczająco rozreklamowana- komentuje Ola, pracownica Mydlarnii

W galerii Szembeka nie spotkamy znanych sieciówek. Dominują małe sklepy. Znajdziemy tu wszystko od mebli i świec zapachowych po warzywa i pasmanterię. Znaczna część przestrzeni wciąż jednak jeszcze nie jest zagospodarowana.

- Coś tu jest nie tak. Moja szefowa otworzyła poza Mydlarnią również sklep włoski.Tego samego dnia otworzył się inny podobny lokal. Mamy już dwa takie sklepy i mnóstwo pustych miejsc – dodaje Ola.

Galeria Szembeka. Fot.WawaLove.pl

d2tdhbx

- Mam dostęp do faktur. Widzę, że warunki w tym centrum handlowym nie są korzystne biorąc pod uwagę jaki mamy ruch. Jeśli nowa galeria zaoferuje nam lepszą ofertę, wszyscy się tam przeniesiemy, a obecna galeria upadnie – mówi sprzedawca e-papierosów.

Galeria Grochowska będzie nowym obiektem u zbiegu ulic Zamienieckiej i Grochowskiej. Prace budowalne rozpoczną się w tym roku, a jak podaje portal ipragapoludnie.pl zakończą w 2018 r.

Dlaczego na Pradze pojawi się kolejne centrum handlowe? Tym bardziej, że w sąsiedztwie znajduje się galeria-widmo. W tej sprawie WawaLove.pl skontaktowało się z wydziałem architektury i budownictwa dzielnicy.

- Nowa inwestycja na zbiegu ulic Grochowskiej i Zamienieckiej nie ma większego przeznaczenia. Ma być to galeria handlowa, z częścią mieszkalną na górze. Nikt nie wie co tak naprawdę zamierza inwestor. Do nas należy jedynie wydanie pozwolenia na budowę, która już się rozpoczęła. Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, kiedy się zakończy. Wszystko zależy od woli inwestora – komentuje wydział architektury.

Budowa nowej galerii. Fot. WawaLove.pl

d2tdhbx

Strona ipragapołudnie.pl przedstawia projekt nowej galerii budynku. Ma ona wpisywać się w styl modernistycznej kamienicy poprzez skalę, kształt i wszelkie detale. Pojawią się np. balustrady w latach 30 w stylu okrętowym.

- Jak to otwiera się kolejna galeria? – pyta zszokowany sprzedawca Książnicy Polskiej księgarni – cóż jak widać deweloperzy chcą po prostu zarabiać, a co dalej stanie się z tym miejscem już nikogo nie interesuje – dodaje.

- Nowa galeria to zagrożenie dla wszystkich właścicieli lokalów. Boję się, że przez tę inwestycję stracę pracę… - mówi zaniepokojona sprzedawczyni pasmanterii.

d2tdhbx
d2tdhbx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tdhbx
Więcej tematów