Trwa ładowanie...

Obok PKiN-u stanie 245-metrowy wieżowiec!

Stołeczny ratusz zdecydował się sprzedać prawo użytkowania wieczystego siedmiu działek na pl. Defilad w trybie bezprzetargowym

Obok PKiN-u stanie 245-metrowy wieżowiec!
d228qd0
d228qd0

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podpisała zarządzenie ws. oddania w użytkowanie wieczyste w trybie bezprzetargowym siedmiu działek o powierzchni od 23 do 367 mkw., położonych pomiędzy Pałacem Kultury i Nauki a ulicą E. Plater. W sumie za 1072 mkw. magistrat policzył ponad 21,4 mln zł. Teren ten w planie miejscowym przeznaczony jest pod wieżowiec o wysokości nawet 245 m - dowiadujemy się ze strony www.thecity.com.pl .

Działki zostaną oddane w wieczyste użytkowanie do 2111 roku na rzecz współużytkowników wieczystych sąsiednich nieruchomości, które już wcześniej zostały odzyskane przez spadkobierców dawnych właścicieli. Są oni posiadaczami parceli o łącznej powierzchni niespełna 1460 mkw. Dzięki gruntom miejskim w ich rękach znajdzie się łącznie ok. 2,5 tys. mkw.

To jednak nie wystarczy, aby wejść w posiadanie wszystkich parcele potrzebnych do budowy wieżowca. Brakuje jeszcze dwóch niewielkich działek, których Ratusz odsprzedać nie może, bo zgłoszono do nich roszczenia.

d228qd0

Ratusz przygotowuje obecnie decyzję o sprzedaży gruntów obecnemu właścicielowi nieruchomości położonej po lewej stronie Sali Kongresowej . Jest nim Maciej Marcinkowski, który skupuje roszczenia od spadkobierców dawnych właścicieli. W tym miejscu plan miejscowy dopuszcza wieżę o wysokości nawet 220 m. Decyzja ma być gotrowa w ciągu kilku tygodni.

Jak podaje "Gazeta Stołeczna" w ciągu roku tzw. dekret Bieruta ma przestać blokować inwestycje na pl. Defilad.

d228qd0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d228qd0
Więcej tematów