Trwa ładowanie...

Obchody Święta Pracy w stolicy. "Przywróćmy godną pracę"

Mieszkańcy stolicy muszą liczyć się z utrudnieniami w komunikacji

Obchody Święta Pracy w stolicy. "Przywróćmy godną pracę"
d1x82ra
d1x82ra

Wiec, przemówienia, ale i wspólny gulasz oraz występy muzyczne i kabaretowe. W ten sposób Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych wspólnie z Sojuszem Lewicy Demokratycznej obchodzić będzie w Warszawie Święto Pracy. Oprócz związkowców, swoje manifestacje i wiece zgłosiły też inne organizacje.

W poniedziałek o godz. 10 rozpoczęła się zbiórka uczestników przed budynkiem OPZZ przy ul. Kopernika.

Fot. PAP/Radek Pietruszka

O godz. 11.30 wystartuje wiec, a z nim okolicznościowe wystąpienia. Początek przemarszu w kierunku placu Zamkowego rozpocznie się o godz. 12.30, do celu uczestnicy mają dotrzeć w ciągu 45 minut. Ponadto - podaje OPZZ - u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Miodowa ma stać scena na której wystąpią m.in. młodzi artyści. OPZZ organizuje swoją manifestację pod hasłem "Przywróćmy godną pracę".

d1x82ra

Warszawski ratusz zaznacza, że jeżeli w marszu OPZZ weźmie udział, jak zapowiadają organizatorzy, 5 tys. osób, to można spodziewać się utrudnień w ruchu.

Nie tylko związkowcy

Oprócz OPZZ, na 1 maja zgromadzenie zgłosiła Polska Partia Socjalistyczna. Uczestnicy spotkali się na placu Grzybowskim w godz. 10.00-10.45, organizator zadeklarował udział 30 osób.

Zgromadzenie na 500 osób zgłosił Ruch Sprawiedliwości Społecznej w godz. 11-14. Uczestnicy idą z ronda de Gaulle'a przez pl. Trzech Krzyży i Al. Ujazdowskie przed kancelarię premiera. Ta manifestacja również może spowodować utrudnienia w ruchu.

Fot. PAP/Leszek Szymański

d1x82ra

Związek zawodowy "Samoobrona" planuje demonstrację na 100 osób w godz. 15.30-17.30. Uczestnicy z placu Zamkowego mają przejść przed Pałac Prezydencki.

W godz. 14-15.30 zgłoszono także manifestację na 150 osób, której celem jest - jak powiedziała Gawor - zwrócenie na trudną sytuację młodych ludzi na rynku pracy. Uczestnicy zbiorą się na rogu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, a dalej przejdą Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy.

Źródło: WawaLove/PAP

d1x82ra
d1x82ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x82ra
Więcej tematów