Trwa ładowanie...

O utrudnieniach w komunikacji na elektronicznych tablicach

Dotąd pasażerowie nie mieli informacji o tym, dlaczego ich tramwaj się spóźnia. Mimo, że możliwość dodawania takich komunikatów była już od dawna

O utrudnieniach w komunikacji na elektronicznych tablicach
d2mufj7
d2mufj7

Na tablicach Systemu Informacji Pasażerskiej, wyświetlających czas pozostały do odjazdu tramwajów i autobusów, pojawią się informacje o utrudnieniach. Dotychczas tego typu informacje się tam nie pojawiały, choć system działa od 2008 roku - czytamy na stronie rozgłośni radiowej RDC .

Dotąd pasażerowie nie mieli informacji o tym, dlaczego ich treamwaj się spóźnia. Mimo, że możliwość dodawania takich komunikatów była już od dawna.

d2mufj7

Małgorzata Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego powiedziała na antenie RDC, że do tej pory nie było takiej możliwości, bo zmieniały się firmy zarządzające systemem. "Nie było możliwości informowania pasażerów o wydarzeniach, które wydarzyły się 3-4 minuty wcześniej, czyli takich bardzo aktualnych. Otrzymaliśmy informację od podwykonawcy tego systemu, że na przestrzeni kilku najbliższych tygodni takie informacje będą regularnie pojawiać się na tablicach".

System Informacji Pasażerskiej działa w stolicy od 2008 roku. Najpierw tablice powstały w Alejach Jerozolimskich i na ul. Grójeckiej. Później system rozszerzono m.in. na ul. Targową i aleję Solidarności.

d2mufj7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mufj7
Więcej tematów