Trwa ładowanie...

Nowy Universam na Grochowie. Jak będzie wyglądał? Zobaczcie

Inwestycja będzie gotowa w 2018 roku.

Nowy Universam na Grochowie. Jak będzie wyglądał? Zobaczcie
d3bf941
d3bf941

Jeden z najsłynniejszych budynków na Grochowie niebawem zostanie zburzony. Jakiś czas temu została podjęta w tej sprawie ostateczna decyzja, o której pisaliśmy tutaj . Jak zatem będzie wyglądać budynek, który wyrośnie na miejscu praskiego symbolu architektury PRL?

15 października przedstawiciele dzielnicy, inwestora, architekta, WSS Społem oraz Stowarzyszenia Kupców prowadzącego sąsiadujący bazarek przedstawili mieszkańcom szczegóły inwestycji. Nowy budynek będzie pełnił funkcję nie tylko handlowo-usługową, ale i mieszkalną. 17 pięter, dwie wieże o wysokości 60-ciu metrów, 440 mieszkań, 630 miejsc parkingowych - tak będzie wyglądał następca Universamu Grochów.

Co z "Panienką", neonem i bazarkiem?

Żadne z nich nie jest zagrożone. Pomnik "Panienki", który stoi jeszcze w centrum Universamu, kultowy neon, o którym pisaliśmy tutaj , i bazarek przyklejony do budynku, zostały uwzględnione w projekcie nowego kompleksu. - Ponieważ przestrzeń wokół straganów zmieni się, charakter bazarku również powinien ulec modyfikacji. Bardzo chciałbym, aby stało się ono targiem z prawdziwego zdarzenia, ze zdrową żywnością, foodtrackami oraz nowymi i czystymi boksami, gdzie przyjemnie robi się zakupy. To miejsce ma potencjał i należy go wykorzystać - komentuje dla WawaLove.pl Jerzy Gierszewski, rzecznik Urzędu Dzielnicy Praga - Południe.

Wykonawca projektu, firma Dantex chce również na własny koszt wyremontować ulicę Męcińską, która biegnie na tyłach Universamu. Nowe wcielenie budynku ma być gotowe na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Zobaczcie, co o zburzeniu Universamu Grochów myślą mieszkańcy:

d3bf941
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bf941
Więcej tematów