Trwa ładowanie...

Nowy przystanek Ursus-Niedźwiadek już w październiku

Kontrakt wart jest 16, 26 mln zł!

Nowy przystanek Ursus-Niedźwiadek już w październiku
d24lq8x
d24lq8x

O sprawie czytamy w serwisie rynek-kolejowy.pl. Nowy przystanek kolejowy Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz przejścia podziemne w warszawskim Ursusie, na trasie linii kolejowej 447 Warszawa Zachodnia – Grodzisk Mazowiecki wybuduje Mostostal Warszawa. Kontrakt wart 16, 26 mln zł brutto zrealizowany zostanie w 16 miesięcy od dnia podpisania umowy. Koszt pierwszej części zadania (realizacja przejścia podziemnego) wynosi: 7 mln 581 tys. zł brutto, a drugiej (budowa peronu i pozostałej infrastruktury): 8 mln 677 tys. zł brutto.

Realizacja inwestycji obejmuje budowę przejścia podziemnego pod torami dwóch linii kolejowych (tzw. linia podmiejska i dalekobieżna) oraz konstrukcję przystanku i infrastruktury towarzyszącej czyli torów, sieci trakcyjnej czy urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Planowane zakończenie budowy ma nastąpić w połowie października 2013 roku.

Ruszyły już prace budowlane związane z wykonaniem przejścia podziemnego pod torami dalekobieżnymi, przebiegającymi obok powstającego peronu. W związku z tym od 14 kwietnia do 5 maja 39 pociągów zostanie skierowanych trasą okrężną przez Warszawę Odolany, przez co czas ich jazdy wydłuży się średnio o 10 minut. Pozostałe pociągi dalekobieżne będą korzystały z torów przeznaczonych do ruchu podmiejskiego. Kolejne prace w obrębie torów podmiejskich zostały zaplanowane od 10 maja do 1 września. Pociągi będą wówczas kursować po jednym torze.

Przy okazji możemy przeczytać, że Prezydent Warszawy wydała zarządzenie w sprawie ustalenia wysokości odszkodowań za nieruchomości przejęte przez PKP PLK pod budowę przystanku osobowego Warszawa Ursus Niedźwiadek.
Miasto zarobiło... złotówkę.

d24lq8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24lq8x
Więcej tematów