Trwa ładowanie...

Nowi warszawiacy coraz chętniej płacą podatki. "Niemal 80 mln dla Warszawy"

W ubiegłym roku ponad 21 tysięcy osób po raz pierwszy zapłaciło PIT w stolicy

Nowi warszawiacy coraz chętniej płacą podatki. "Niemal 80 mln dla Warszawy"
d3ata28
d3ata28

Kampania zachęcająca warszawiaków do płacenia podatków przynosi w tym roku wymierne efekty. Przeszło 21 tys. nowych osób postanowiło rozliczyć się w stolicy. Dość powiedzieć, że w analogicznym okresie 2009 roku, kiedy miasto nie prowadziło kampanii, na taki ruch zdecydowało się niespełna tysiąc osób.

Wyższa liczba mieszkańców stolicy, którzy w zeznaniach podatkowych za 2014 rok wykazali Warszawę jako miejsce zamieszkania, spowoduje, że miasto osiągnie wyższe dochody z tego tytułu po dwóch latach, tzn. w 2016 roku. Dzięki wzrostowi liczby mieszkańców - podatników w 2014 roku o 21 tys. osób – dochody do budżetu będą wyższe o 75,4 mln zł. Środki te zasilają miejską kasę i są przeznaczane na funkcjonowanie oraz rozwój miasta.

W ubiegłym roku przeprowadzono kampanię Bez PITu PITu, która informowała osoby zamieszkałe w Warszawie, a rozliczające się w swoich rodzinnych miejscowościach, iż poprzez takie działanie budżet miasta jest znacznie uboższy. Ponadto miasto wprowadza szereg udogodnień dla mieszkańców rozliczających się z podatku w Warszawie. Takie osoby otrzymują m.in. dodatkowe punkty przy zapisywaniu swoich pociech do stołecznych przedszkoli i żłobków, a stołeczni podatnicy mogą korzystać z tańszych biletów i oferty zniżek w ramach Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka.

Stołeczny ratusz przypomina, iż wpływy z rozliczenia podatku PIT stanowią aż 1/3 dochodów miasta i są głównym źródłem finansowania nowych inwestycji. Dzięki nim funkcjonuje i rozwija się komunikacja miejska, remontowane i budowane są drogi i ścieżki rowerowe, działają domy kultury, teatry i inne placówki użyteczności publicznej.

d3ata28

– Dziękuję wszystkim mieszkańcom Warszawy, którzy płacą tutaj podatek PIT. Zarówno tym, którzy rozliczają się w ten sposób od lat jak i tym, którzy zdecydowali się na to po raz pierwszy w ubiegłym roku. Tych nowych osób w ubiegłym roku było aż 21 tys., dzięki czemu do budżetu miasta trafi dodatkowe 75,4 mln zł. Jest to wyjątkowy rekord, ponieważ dzięki Waszym pieniądzom możemy tak szybko rozwijać stolicę. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

d3ata28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ata28
Więcej tematów