Trwa ładowanie...

Nowe życie Jerozolimy

Kulturalna kamienica naprzeciwko Dworca Centralnego znów zaczyna tętnić życiem!

Nowe życie Jerozolimy
dufo6p6
dufo6p6

Jezolima, popularna miejscówka działająca przy Alejach Jerozolimskich 57, zamknęła się przed wakacjami w atmosferze skandalu. W czerwcu Centrum Kulturalne Jerozolima zostało usunięte z budynku. Zobacz: "Karki przejmują centrum kultury niezależnej". Teraz kulturalna kamienica naprzeciwko Dworca Centralnego znów zaczyna tętnić życiem. Na początku października w pięknym budynku otworzył się nowy klub o nazwie "Nowa Jerozolima". Klub mieści się na pierwszym piętrze, cztery kolejne piętra o ok. 3000 m2 powierzchni biurowych o artystycznym, undergroundowym charakterze zajmują zaś teraz artyści!

Nowa odsłona miejsca - Grupa 57, nie ma być jedynie przestrzenią pod wynajem pracowni, biur i galerii, ma powstać społeczność wymieniająca się doświadczeniami oraz pomysłami inspirującymi do dalszej działalności. Budynek dawnego szpitala ponownie przeobraża się w przestrzeń skupiającą przede wszystkim młodych kreatywnych – artystów, projektantów, muzyków, a także wszystkich innych wykonujących swój zawód z twórczą pasją.

Do tej pory Grupa 57 zebrała pod jednym dachem kilka labeli modowych, studio nagrań, dwa salony fryzjerskie, pracownię stylistek, agencję PR, szkołę śpiewu. Na ostatnim piętrze mieści się galeria sztuki współczesnej otwarta na współpracę z młodymi artystami.

dufo6p6

Komunikację między lokatorami i zarządcami budynku ułatwia tajna grupa założona na Facebooku. Na jej forum zarządcy informują m.in. o sprawach organizacyjnych i dalszych planach na zagospodarowanie kamienicy**. Zarówno aktywność na forum, jak i codzienne spotkania z sąsiadami i ekipą dowodzącą, dają sposobność do wymiany pomysłów i wspólnego tworzenia niebanalnej, przyjaznej przestrzeni. W kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 57 wciąż czeka dużo ciekawych wnętrz na kreatywnych najemców.**Zdjęcia pomieszczeń do wynajęcia znajdziecie TUTAJ .* *

dufo6p6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufo6p6
Więcej tematów