Trwa ładowanie...

Nowe schody ruchome na Dworcu Centralnym [ZDJĘCIA]

Nowe schody ruchome na Dworcu Centralnym [ZDJĘCIA]
d25pz7s
d25pz7s

Firma Schindler Polska oddała do użytku na Dworcu Centralnym pierwsze schody ruchome wymieniane w tym etapie modernizacji. Pasażerom Dworca Centralnego udostępnione zostało już osiem ciągów ruchomych schodów z 16 urządzeń, które firma wymieni na tym etapie realizacji.

Prace przy demontażu starych schodów i chodników rozpoczęły się we wrześniu tego roku. - Następne będą oddawane sukcesywnie w kolejnych miesiącach, aż do marca 2015 r.- informuje Wawalove.pl Grzegorz Cabaj, dyrektor pionu modernizacji Schindler Polska.

Dworzec Centralny został wyposażony w schody ruchome marki Schindler, model S9300-20. - Schody tego typu są bardzo wytrzymałe - przeznaczone do zastosowania w miejscach użytku publicznego takich, jak dworce kolejowe o bardzo intensywnym natężeniu ruchu. Ich wysokość podnoszenia może osiągnąć aż 20 metrów. Wszystkie podzespoły oraz sam napęd spełniają restrykcyjne europejskie normy jakościowe. Daje to gwarancję niezawodnej pracy przez całą dobę - tłumaczy nam Grzegorz Cabaj.

Wszystkie schody i chodniki ruchome zostały wyposażone w szereg opcji zwiększających bezpieczeństwo pasażerów, jak dwa niezależne obwody bezpieczeństwa, liczne czujniki oraz podświetlenie płyt grzebieniowych, czy w końcu dodatkowy hamulec bezpieczeństwa. Poza bezpieczeństwem oraz niezawodnością, które są dla nas najwyższym priorytetem, dużą uwagę przywiązujemy również do energooszczędności. Zarówno schody jak i chodniki ruchome zostały wyposażone w innowacyjny pakiet oparty na nowoczesnej energooszczędnej przekładni oraz silniku o wysokiej wydajności.

d25pz7s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25pz7s
Więcej tematów