Trwa ładowanie...

Nowe pociągi dla WKD! [ZDJĘCIA]

Pieniądze na zakup pociągów pochodzą prawie w połowie od rządu szwajcarskiego

Nowe pociągi dla WKD! [ZDJĘCIA]
d1cjg4q
d1cjg4q

Warszawska Kolej Dojazdowa wzbogaci się o sześć nowych pojazdów. Dziś podpisano umowę z Newagiem na ich dostawę. Realizacja potrwa dwa lata.

Dzięki nowym pociągom Warszawska Kolej Dojazdowa będzie mogła zwiększyć częstotliwość kursowania do pięciu minut, choć na razie tylko na odcinku od Pruszkowa do Warszawy Zachodniej. Dalej pociągi wjeżdżają do wykopu, gdzie nie ma możliwości częstszego wyjazdu – czytamy na stronie "Rynku Kolejowego".

Jest jednak szansa, że nawet takie skrócone połączenia rozluźnią nieco tłok na w pociągach WKD . Korzystają z nich na co dzień m.in. pasażerowie dojeżdżający do biurowców w al. Jerozolimskich, przesiadający się w autobusy na Łopuszańskiej, na SKMki do Służewca, czy ci, którzy na Warszawie Zachodniej wsiadają do pociągów.

d1cjg4q

Nowe składy dla WKD dostarczy firma Newag. Będą to zupełnie nowe pojazdy. 60-metrowej długości pociągi będą sześcioczłonowe. Mają pomieścić nawet pół tysiąca osób, w tym 164 na miejscach siedzących. Będą też wyposażone w 4 miejsca dla wózków, 8 dla rowerów, klimatyzację, tablice informacyjne LED i LCD i biletomaty. Ich maksymalna prędkość wyniesie 80 km/h.

Pieniądze na zakup pociągów pochodzą prawie w połowie od rządu szwajcarskiego. Polsko–Szwajcarski Program Współpracy przeznaczył na nie 45,5mln z koniecznych do zapłaty 98 mln złotych. Do tego dofinansuje też modernizację przystanków i budowę systemu dynamicznej informacji przewoźnika.

d1cjg4q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cjg4q
Więcej tematów