Trwa ładowanie...

Nowe oddziały w Szpitalu Grochowskim (ZDJĘCIA)

Kardiologia i chirurgia pomieszczą 41 nowych łóżek, będą także dwie izolatki, nowocześnie wyposażone pomieszczenia diagnostyczno-zabiegowe, gabinety lekarskie, dyżurki, pokoje pielęgniarskie

Nowe oddziały w Szpitalu Grochowskim (ZDJĘCIA)
d3pymj5
d3pymj5

W dwóch nowych oddziałach Szpital Grochowski pomieści 41 nowych łóżek, będą także dwie izolatki, nowocześnie wyposażone pomieszczenia diagnostyczno-zabiegowe, gabinety lekarskie, dyżurki, pokoje pielęgniarskie.

Na I piętrze znajduje się 18 łóżek dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, który po dokonaniu planowanej w 2016 roku przebudowy pawilonu V będzie powiększony o chemioterapię. Na II piętrze pomieszczono 23 łóżka dla Oddziału Kardiologii.

Pawilon jest kompleksowo wyposażony w sprzęt i aparaturę medyczną, w tym m.in.: videogastroskop i videokolonoskop, 5 stołów zabiegowych, 6 kardiomonitorów, 20 pomp infuzyjnych, 3 pompy żywienia pozajelitowego, narzędzia chirurgiczne, respirator, materace przeciwodleżynowe.

Na parterze, zbudowano od podstaw nowy Zakład Endoskopii wraz z salą wybudzeń, w którym będą przeprowadzane badania: gastroskopii, kolonoskopii oraz bronchoskopii. Ponadto w pawilonie IV kosztem ok. 200 tys. zł przebudowano i adoptowano pomieszczenia po Izbie Przyjęć na potrzeby bufetu szpitalnego dla pacjentów i gości. Modernizacja pawilonu IV została wykonana z budżetu m.st. Warszawy i wyniosła 13,7 mln zł.

d3pymj5

Pawilon IV pierwotnie był budynkiem jednokondygnacyjnym. Na parterze mieściła się Izba Przyjęć, zaś na piętrze Blok Operacyjny, pracownie badań kardiologicznych oraz sterylizatornia, które w 2012 roku zostały przeniesione do nowo wybudowanego pawilonu VIII.

Pawilon IV był modernizowany etapowo. Pierwszej modernizacji dokonano w latach 2004 – 2008, zadaszając taras nad pierwszym piętrem budynku, tworząc tym samym podwaliny pod budowę drugiego piętra budynku. Na przełomie 2011 i 2012 roku zmodernizowano hol główny szpitala poprzez likwidację schodów prowadzących na pierwsze piętro.

Dotacje z budżetu m.st. Warszawy dla Szpitala Grochowskiego wynoszą 105,6 mln zł: fundusze przekazane w latach 2007 - 14 to 80,7 mln zł, dotacje zaplanowane na lata 2015-17 to 24,9 mln zł.

d3pymj5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pymj5
Więcej tematów