Trwa ładowanie...

Nowe Miejsce: warszawskie przestrzenie twórczej współpracy

W piątek 11 warszawskich przestrzeni otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych - w Śródmieściu, na Pradze, Woli, Mokotowie i Ursynowie

Nowe Miejsce: warszawskie przestrzenie twórczej współpracy
d329qov
d329qov

W czwartek rusza cykl wydarzeń poświęconych przestrzeniom twórczej współpracy. Wydarzeniem otwierającym cykl eventów będzie * happening , który odbędzie się w czwartek, 28 listopada na pl. Zamkowym przy ruchomych schodach nad Trasą WZ* (w godz. 12:00-16:00, ul Senatorska 1).

Czytaj również: Nowe miejsce: Made in Wola

Następnie właściciele i użytkownicy coworkingów oraz władze Miasta, w ramach cyklu debat „Zmieniamy Warszawę. Warszawa 2.0”, będą dyskutować nad tym, czy stolica – podobnie do innych europejskich miast - może stać się „coworking hot spot”. Spotkanie odbędzie się w dawnym budynku Cenzury przy ul. Mysiej 3 (poziom 3, start o godz. 18:00). Aby wziąć udział w debacie, należy przesłać zgłoszenie na adres mailowy kreatywnawarszawa@um.warszawa.pl .

d329qov

*W piątek, 29 listopada, 11 warszawskich przestrzeni otworzy swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych tą formą pracy i zainteresowanych ideą coworkingu. Szczegółowy harmonogram wydarzeń można znaleźć na www.coworking-warszawa.com . *

Coworking, chociaż nie ma swojego odpowiednika w języku polskim, można rozumieć jako wspólną pracę. W znaczeniu podstawowym to przebywanie i prowadzenie interesów w jednej przestrzeni przez osoby, które mogą, ale nie muszą być ze sobą powiązane w sensie biznesowym. Poza biurami coworkingowymi istnieją także przestrzenie bardziej sprofilowane jak fablabywarsztaty z zapleczem technologicznym, w których można m.in. produkować prototypy. Osobną nazwę posiadają także przestrzenie zwane hackerspace – najczęściej skupiają ludzi związanych z informatyką czy nowymi technologiami.

d329qov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d329qov
Więcej tematów