Trwa ładowanie...

Nowe miejsce w Warszawie: Nagie z Natury

Eko i do tego wyłącznie na wagę.

Nowe miejsce w Warszawie: Nagie z Natury
d2kpv21
d2kpv21

*Słowo "eko" w tematach gastronomicznych pojawia się coraz częściej. Moda na domowe jedzenie przygotowywane z produktów dobrej jakości wciąż przeżywa swój rozkwit, a warszawiacy stają się cora bardziej biegli w tematyce zdrowego żywienia. Na mapie stolicy pojawiło się nowe miejsce promujące ideę eko i slow shopu. *

W połowie czerwca na Muranowie przy ul. Pokornej powstał wyjątkowy sklep o prowokacyjnej nazwie "Nagie z Natury". Ryże, mąki, suszone owoce, oleje i wiele innych produktów można kupić tu wyłącznie na wagę. Nie są pakowane w żadne worki czy woreczki. Zdrowo i ekologicznie - czyli modnie.

- Eliminując opakowania większości z produktów powodujemy zmniejszenie ogromnej ilości odpadów wytwarzanych rocznie w naszym kraju oraz redukcję kosztów odczuwalną dla kieszeni klientów - tłumaczą właściciele sklepu. Kupowanie na wagę, oprócz tego, że jest tańsze, promuje zdrowe i urozmaicone odżywianie, pozwalając poznać smak wielu produktów w małych dawkach.

Klienci znajdą tam różne nasiona, orzechy, mąki, zboża, ryż i wiele innych produktów z dokładnym opisem ich pochodzenia, zawartością alergenów oraz wartości odżywczych. Za 100 gramów ekologicznego, razowego ryżu basmati zapłacimy tu 1,66 zł, a za 100 gramów ekologicznego makaronu razowego - 1,16 zł. Ceny zatem są porównywalne z tymi, z którymi możemy spotkać się w supermarketach.

d2kpv21

- W Nagie chcemy przywrócić dawną tradycję zakupu produktów na wagę. Uważamy, że takie doświadczenie jest bardziej wiarygodne i przyczynia się się do używania mniejszej ilości opakowań z tworzyw sztucznych - powiedzieli właściciele sklepu. Do sklepu można przyjść z własnym pojemnikiem i dzięki temu otrzymać zniżkę na zakupy. Jeśli do Nagie z Natury wpadniemy po drodze, nie uzbrojeni we własne pudełeczka, sklep ma do dyspozycji papierowe torebki i szklane opakowania wielokrotnego użytku. - To miejsce w 100% wolne od toksycznych środków chemicznych, antybiotyków, hormonów, konserwantów, barwników lub innych sztucznych i zmodyfikowanych genetycznie dodatków. Czy trzeba więcej?- mówią właściciele.

Nagie z Natury chce wrócić do radycji niewielkich osiedlowych sklepików z osobistym podejściem do klienta. Właściciele chcą stworzyć coś pomiędzy tym, czym jest posiadanie własnego ogrodu a robieniem zakupów w supermarkecie.

d2kpv21
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kpv21
Więcej tematów