Trwa ładowanie...

Nowe miejsca: Muzeum dla dzieci

Otwarcie już w niedzielę!

Nowe miejsca: Muzeum dla dzieci
d3k6bxl
d3k6bxl

Nowa instytucja powstała w odremontowanym Muzeum Etnograficznym na ul. Kredytowej 1. W niedostępnej do tej pory dla zwiedzających częśći budynku, do której wchodzi się przez kawiarnię, ma powstać miejsce, w którym dzieci nie tylko spędzą czas na warsztatach, ale również dowiedzą się o swoich prawach.

- Będzie to muzeum dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Dorośli raczej nie będą mieli tu wstępu - mówi dyrektor Muzeum Etnograficznego, dr Adam Czyżewski. -zapraszamy na otwarcie już w niedzielę.

W Muzeum Dla Dzieci będą się odbywały wystawy czasowe - na otwarciu będzie można zobaczyć wystawę o marzeniu o domu, przygotowaną razem z Fundacją Anny Walczyk. Pojawią się na niej prace wykonane przez dzieci z m.in. Kairu i Syberii.

W kolejnych pomieszczeniach, zwanych "księgami" dzieci będą się uczyły nowych umiejętności, takich jak lepienie w glinie, praca z papierem czy drewnem. Tutaj znajdzie się również kolekcja strojów ludowych i zabawek afrykańskich. Ostatnim etapem zwiedzania będzie nauka o prawach dziecka.

Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1

Więcej: <a href="http://ethnomuseum.website.pl" rel="nofollow">ethnomuseum.website.pl</a>

d3k6bxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k6bxl
Więcej tematów