Trwa ładowanie...

Nowatorski projekt skweru miejskiego. Taki będzie Plac Europejski

W stolicy powstaje niezwykła przestrzeń, która wypełni tereny wokół Warsaw Spire

Nowatorski projekt skweru miejskiego. Taki będzie Plac Europejski
d2ea4t1
d2ea4t1

Plac Europejski, czyli skwer zlokalizowany przy rondzie Daszyńskiego nabiera realnych kształtów. Będzie to pierwszy ogólnodostępny plac o tak dużej skali, w tym rejonie stolicy. Projekt za który odpowiada prestiżowa belgijska pracownia architektury Wirtz International Landscape Architects, powoli przeistacza się w faktyczną przestrzeń miejską.

Do tej pory w okolicy placu Europejskiego zasadzono już około 80 drzew, w trakcie budowy są fontanny, natomiast podłoże jest wykładane eleganckim granitem. Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się również: jeziorko, kaskadowe strumienie, ogródki, kawiarnie oraz stacja rowerowa. Miejsce będzie posiadać unikalny, przyjazny mikroklimat.

Budowana przestrzeń będzie całkowicie wyłączona z ruchu kołowego. Zagospodarowany, niemal 1,5 ha obszar ma docelowo łączyć w sobie funkcje publiczne oraz komercyjne. W przyszłości powinien się przyczynić do dalszego rozwoju projektów deweloperskich. Udostępnienie placu Europejskiego mieszkańcom Warszawy zaplanowano na przyszły rok. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

d2ea4t1
d2ea4t1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ea4t1
Więcej tematów