Trwa ładowanie...

Nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych to warszawska plaga

Raport 2012: Najwięcej wypadków w październiku, styczeń najbezpieczniejszy.

Nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych to warszawska plaga
d1uzw0l
d1uzw0l

Wstępne dane dotyczące stanu bezpieczeństwa na warszawskich drogach w 2012 roku wskazują, że jeszcze nigdy nie było tak bezpiecznie. Odnotowano 986 wypadków drogowych, w wyniku których 55 osób poniosło śmierć ( WYKRES ), a 1128 osób doznało obrażenia ciała ( WYKRES ). Oznacza to spadek liczby wypadków drogowych o połowę (w ciągu ostatnich 10 lat) oraz spadek liczby zabitych o 55,65%.

W 2003 roku na terenie Warszawy odnotowano 1804 wypadki drogowe, w wyniku których śmierć poniosły 124 osoby, a 2095 osób doznało obrażenia ciała. Od tego czasu odnotowano poprawę bezpieczeństwa na drogach Warszawy ( WYKRES ).

Do największej liczby wypadków drogowych doszło w październiku, natomiast najbezpieczniejszy był styczeń. Najwięcej osób, bo aż 7 - zginęło na skutek doznanych obrażeń ciała w wypadkach w miesiącu listopadzie.

Najwięcej wypadków drogowych było spowodowanych przez kierujących pojazdami - 86,52% wszystkich wypadków. Piesi spowodowali 128 wypadków, co stanowi 12,97% ogółu wypadków.

d1uzw0l

Przyczyną największej liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących było:

- nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych (254), co stanowi 29% ogółu wypadków;
- nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (218) - 26%;
- niedostosowanie prędkości do warunków ruchu (117) - 14%.

Od stycznia do grudnia 2012 roku piesi spowodowali 128 wypadków, w wyniku których 17 osób zginęło, a rannych zostało 117 uczestników ruchu. Najczęstszymi przyczynami wypadków było:

- nieostrożne wejście na jezdnię przed jadącym pojazdem (61) - 47%;
- przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym (37) - 29%;
- wejście na jezdnię przy czerwonym świetle (25) - 20%.

d1uzw0l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uzw0l
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj