Trwa ładowanie...

Nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu. Kierowcę spotkała surowa kara

Ta sprawa poruszyła całą Warszawę.

Nie wpuścił niepełnosprawnego do autobusu. Kierowcę spotkała surowa kara
d3oix44
d3oix44

Kierowcę, który nie chciał pomóc w wejściu do autobusu osobie z niepełnosprawnością, spotkała surowa kara. Jak ifnromuje prezydent Warszawy, został zwolniony z pracy. Powód? "Ciężkie naruszenie obowiązków i utraty zaufania pracodawcy".

Zastępca prezydent Warszawy Renata Kaznowska zamieściła skan rozwiązania umowy z pracownikiem. W uzasadnieniu rozwiązania umowy wystawionym przez firmę go zatrudniającą czytamy, że przyczyną jest "zawinione i ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych".

Działanie pracodawcy natychmiastowe.

— Renata Kaznowska (@RKaznowska)

Dodano, że kierowca spowodował szkodę w wizerunku firmy poprzez dyskryminację osoby niepełnosprawnej, co spowodowało utratę zaufania wobec niego.

d3oix44

Wcześniej ZTM poinformował, że odebrał kierowcy certyfikat uprawniający do obsługi linii w ramach stołecznej komunikacji miejskiej.

Samo zdarzenie za pośrednictwem Twittera skomentowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Nie ma zgody na dyskryminację kogokolwiek. Obowiązkiem kierowcy jest pomoc pasażerom w każdej sytuacji" - napisała.

W czwartek pasażer jednego z warszawskich autobusów zamieścił w internecie film pokazujący, jak kierowca linii 516 nie chce wpuścić mężczyzny na wózku inwalidzkim, argumentując, że "nie ma takiego obowiązku". Pasażerowie autobusu sami pomogli mężczyźnie dostać się do środka, co w konsekwencji doprowadziło do wyproszenia przez kierowcę wszystkich podróżujących. Incydent zgłosili ZTM oburzeni pasażerowie.

Źródło: (PAP/WawaLove.pl)

d3oix44

Oprac. Karolina Pietrzak

d3oix44
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oix44
Więcej tematów