Trwa ładowanie...

NIE dla likwidacji linii N75!

Warszawiacy chcą przywrócenia JEDYNEJ nocnej linii autobusowej jeżdżącej na trasie Warszawa-Karczew

NIE dla likwidacji linii N75!
d21y3mr
d21y3mr

Nocna linia autobusowa, jak dotąd jedna z najdłuższych w Warszawie, nie wyjedzie już poza granice miasta. Jest to kolejny efekt cięcia kosztów w ZTM. CZYTAJ WIĘCEJ

Mieszkańcy Warszawy nie zgadzają się z takimi ozczędnościami ZTM-u i miasta. Chcą przywrócenia linii N75 na jego dawną trasę. Aby to osiągnąć, przygotowali dwie petycje - dla mieszkańców Otwocka oraz Józefowa. Na portalu społecznościowym założyli stronę i wydarzenie.

W petycji możemy przeczytać: "Linia N75 stanowiła jedyne połączenie Warszawy z Otwockiem w godzinach nocnych. Od 1 stycznia mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości dotarcia i powrotu z Warszawy w przedziale godzinowym od 24:00 do 4:30. Autobusy nocne wykorzystywane były w dużej mierze przez osoby pracujące w stolicy. Zważywszy na poziom bezrobocia, który w październiku 2012 r. osiągnął niemal 10%, utrudnianie, a może nawet uniemożliwianie skorzystania z ofert pracy spoza naszego powiatu jest działaniem niezrozumiałym. Kwestia powrotu z pracy jest najważniejszym, ale nie jedynym powodem dla którego w naszej opinii nie należy pozwolić na likwidację linii N75. Jest wiele sytuacji, które powodują konieczność skorzystania z autobusu nocnego – nie każdego stać na wynajęcie taksówki i zapłacenie 100zł za przejazd z Warszawy do Otwocka, w szczególności jeśli dotyczy to ludzi młodych, studentów lub dopiero zaczynających pracę."

Organizatorzy proszą warszawiaków o zaangażowanie się w akcję poprzez zbieranie podpisów - czy to na mieście czy po znajomych - czytamy na stronie wydarzenia , na które zapisało się już ponad 2 tysiące osób.

d21y3mr

Listę do zbierania podpisów można ściągnąć stąd - http://stosunki.eu/lista.pdf

Treść petycji do władz Otwocka jest do pobrania stąd - http://stosunki.eu/otwock.pdf
a do władz Józefowa stąd - http://stosunki.eu/jozefow.pdf

d21y3mr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21y3mr
Więcej tematów