Trwa ładowanie...

Nie będzie stacji Świętokrzyska Pasta!

Komisja nazewnictwa zmieniła zdanie!

Nie będzie stacji Świętokrzyska Pasta!
d34irex
d34irex

W środę, 16 stycznia zebrało się pierwsze w nowym roku spotkanie komisji nazewnictwa w Radzie Warszawy. Podczas spotkania radni zmienili zdanie i* nie zgodzili się na nazwę stacji "Świętokrzyska Pasta"*. O sprawie czytamy w portalu Gazeta.pl.

Przewodnicząca komisji Anna Nehrebecka zakończyła ciągnące się przez wiele miesięcy spekulacje na temat nazwy dla jednej ze stacji II linii metra. Jeszcze w 2011 roku radni wybrali dla niej nazwę "Świętokrzyska Pasta".

Nazwa miała upamiętniać krwawe walki podczas Powstania Warszawskiego o pobliski budynek dawnej centrali telefonicznej przy Zielnej. Jeden z radnych zaproponował nawet, by w literę "P" w nazwie stacji wpisać "kotwicę" Polski Walczącej. Szczególnie zabiegali o to warszawscy kombatanci. Nie da się ukryć, że nazwa "Pasta" nie wszystkim warszawiakom się spodobała. Na naszym profilu w Facebooku niektórzy czytelnicy żartowali, że wokół Świętokrzyskiej pojawi się wkrótce wiele włoskich restauracji, które - zdaniem naszych czytelników, będą miały darmową promocję.

Waszym zdaniem: czy Komisja słusznie zrobiła odrzucając nazwę Świętokrzyska Pasta?

d34irex

Czy macie lepszą propozycję nazwy dla tej stacji?

Jak będą wyglądały niektóre nowe stacje metra, zobaczyć możecie TUTAJ .

d34irex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34irex
Więcej tematów