Trwa ładowanie...

New York Times z uznaniem o Warszawie. "Kulturalna stolica Europy Wschodniej"

"36 Hours in Warsaw, Poland"

New York Times z uznaniem o Warszawie. "Kulturalna stolica Europy Wschodniej"
d1277as
d1277as

Restauracje, których nie powstydziłby się Paryż, wspaniałe, leżące blisko siebie muzea i galerie oraz stołeczne kluby zachwala Charly Wilder, dziennikarka jednego z najważniejszych amerykańskich dzienników - New York Times.

Autorka opisuje swój 36-godzinny pobyt w naszym mieście. Podróż rozpoczyna od Muzeum Historii Żydów Polskich. Chwali użycie multimediów i nowych technik w prezentowaniu historii. - Pozwolą zrozumieć nam historię Żydów polskich od średniowiecza, aż po dzisiaj - pisze Wilder.

Dziennikarka zaprasza także do kilku restauracji i barów, w tym do Czerwonej Oberży na Woli i do Baru Studio mieszczącym się w PKiN-ie. " Pałac , zbudowany w latach 50., gdy stolica leżała jeszcze w gruzach, wielu uważało za paskudny symbol moskiewskiej tyranii" - pisze Wilder. I dodaje, że obecnie to prężny ośrodek kulturalny. Wspomina również, że to właśnie tutaj odbył się jeden z pierwszych koncertów zachodniego rocka za tzw. "żelazną kurtyną". Chodzi oczywiście o występ Rolling Stones w 1967 roku.

Wilder proponuje też spacer na pl. Zbawiciela, do naszych słynnych muzeów, w tym Muzeum neonów na Pradze, oraz do restauracji. "Niektórych potraw mogą pozazdrościć sami Francuzi" - pisze i podkreśla, ze już w 2013 roku jeden z warszawskich lokali otrzymał swoją gwiazdkę Michelin. Pod artykułem dodano także mapę obowiązkowych - zdaniem autorki - miejsc do odwiedzenia.

d1277as

Artykuł "36 Hours in Warsaw, Poland" Charly Wilder znajdziecie tutaj .

d1277as
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1277as
Więcej tematów