Trwa ładowanie...

Napadał na starsze panie. "Zrywał im łańcuszki, wyrywał torebki"

Młodemu mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

Napadał na starsze panie. "Zrywał im łańcuszki, wyrywał torebki"
d27wkxy
d27wkxy

Za każdym razem działał w podobny sposób. Najpierw wybierał ofiarę, obserwował ją, a potem na ulicy lub w środkach komunikacji miejskiej napadał. Atakował je od tyłu. Kradł torebki bądź zrywał łańcuszki z szyi.

Przez kilka tygodni policjanci z Wilanowa i Mokotowa na przemian zatrzymywali dobrze znanego im Damiana S. Młody mężczyzna „zarabiał” na życie napadając na osoby starsze. - Pierwsze zawiadomienia w tej sprawie otrzymywaliśmy na przełomie sierpnia tego roku - relacjonują funkcjonariusze KSP. Było ich dużo więcej, więc funkcjonariusze doszli do wniosku, że ich sprawcą może być ten sam czowiek, 23-letni Damian S. - Szybko ustalono też miejsce zamieszkania podejrzewanego, ale się okazało rzadko tam bywał. Ukrywał się przed organami ścigania - informują policjanci.

Jak nie odejdą to skoczy z okna

Zorganizowano więc zasadzkę przy jednym z mieszkań na ul. Pytlasińskiego. Po 23.10 policjanci zauważyli na ulicy 23-latka. Jeden z funkcjonariuszy podszedł do mężczyzny, ale ten na jego widok zaczął uciekać. Udało mu się dostać do klatki schodowej, następnie zabarykadował się w mieszkaniu. Po chwili stanął w oknie i zagroził, że jak funkcjonariusze nie odejdą to skoczy. Jeden z policjantów zaczął prowadzić z nim negocjacje, które okazały się udane. Damian S. otworzył drzwi i został obezwładniony i trafił do komisariatu w Wilanowie. Tutaj przyznał się do kilku kradzieży złotej biżuterii. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty kradzieży biżuterii w warunkach recydywy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny .

Kolejne przestępstwa

Analiza kolejnych zawiadomień, przesłuchania świadków i zapis z monitoringu pozwolił na przedstawienie Damianowi S. kolejnych zarzutów. Tym razem mokotowscy śledczy udowodnili, iż 23-latek w dwóch przypadkach najpierw uderzył swoją ofiarę a następnie zerwał im z szyi łańcuszek. Zdarzenia te miały miejsce na terenie Parku Morskie Oko i przy ulicy Grottgera. Damian S. usłyszał ponownie zarzuty, tym razem odpowie za dokonanie dwóch rozbojów i czterech kradzieży, działając w okresie recydywy.

To nie wszystko. Wczoraj w prokuraturze rejonowej usłyszał kolejny zarzut za napaść na 76-letnią kobietę. 23-latek zaatakował starszą osobę w chwili, gdy weszła ona do bloku. Najpierw przewrócił kobietę, a następnie zerwał jej z szyi łańcuszek i wyrwał torebkę w której były pieniądze w kwocie 400 złotych i telefon komórkowy. Policjanci ustalają teraz czy mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne podobne przestępstwa. Wkrótce o wysokości kary zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

d27wkxy
d27wkxy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27wkxy
Więcej tematów