Trwa ładowanie...

Namówił dziewczynkę do wysyłania mu nagich zdjęć!

Chciał by robiła zdjęcia intymnych części ciała swojej młodszej siostrze!

Namówił dziewczynkę do wysyłania mu nagich zdjęć!
d3elaps
d3elaps

Policjanci z wydziału ds. nieletnich i patologii zatrzymali wczoraj mężczyznę podejrzanego o przestępstwa o charakterze seksualnym.

Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki matce dziewczyny, która zauważyła, że jej nastoletnia córka od dłuższego czasu zachowuje się w nietypowy sposób. Zamyka się w pokoju, siedzi przy komputerze do późnych godzin, wyłącza ekran gdy matka wchodzi do jej pokoju. Ponieważ kobieta miała dobry kontakt z dzieckiem, postanowiła z nią porozmawiać. Po poważnej rozmowie wydobyła od córki hasła do portali, z których korzystała nastolatka i dotarła do treści.

Po przeczytaniu kilkumiesięcznej korespondencji jej córki z 27-letnim mężczyzną natychmiast powiadomiła policję. Mężczyzna namawiał w nich dziewczynkę między innymi do tego, aby zrobiła sobie i swojej młodszej siostrze zdjęcia intymnych części ciała. Dziewczynka uległa wielomiesięcznym namowom 27-latka i przesłała mu fotografie o które prosił. Nie tylko -* wysłała mu także film z treściami pornograficznymi, w którym występowała.*

Policjanci natychmiast po zgłoszeniu dotarli do mężczyzny i go ujęli. Zabezpieczyli jego komputery, telefony komórkowe oraz karty pamięci, z których korzystał. 27-latek usłyszał już zarzuty. Za takie przestępstwa grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo na wniosek policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu oraz prokuratury sąd aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące.

d3elaps

Przy okazji policja apeluje do rodziców i opiekunów prawnych o to, aby sprawdzali, w jaki sposób dzieci korzystają z komputera i internetu. Bardzo ważna jest systematyczna kontrola stron i portali, z których korzystają dzieci oraz treści przesyłanej i odbieranej korespondencji. Równie ważna jest profilaktyka - należy rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach czyhających na nie w sieci i obserwować ich zachowania.

Nie należy lekceważyć najmniejszych nawet sygnałów świadczących o tym, że z naszym dzieckiem dzieje się coś niepokojącego. W przypadku podejrzenia, że dziecko mogło paść ofiarą cyberprzestępstwa sprawę należy niezwłocznie zgłosić.

d3elaps
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3elaps
Więcej tematów