Trwa ładowanie...

Największa akcja zabezpieczająca imprezę masową stolicy!

Ratusz podsumował wydarzenia, które wczoraj miały miejsce na ulicach Warszawy!

Największa akcja zabezpieczająca imprezę masową stolicy!Źródło: Fot. Marek i Ewa Wojciechowscy/wiki
d25twi2
d25twi2

Wczorajszy dzień był dla władz Warszawy bardzo trudny. Obsługa kibiców, którzy przybyli do stolicy na budzący wielkie emocje mecz Polska-Rosja, była ogromnym przedsięwzięciem logistycznym. Dzisiaj Hanna Gronkiewicz-Waltz na konferencji prasowej podsumowała jak poradziły sobie służby porządkowe z tłumem fanów piłki nożnej i bandami agresywnych pseudokibiców.

Strefę kibica odwiedziło wczoraj razem około 150 tysięcy osób. Tylko w czasie meczu Polska-Rosja znajdowało się w niej 70 tysięcy ludzi. Przewidując ogromne zainteresowanie tym spotkaniem ratusz udostępnił fanom footballu dwa dodatkowe telebimy.

W starciach ulicznych, do których doszło przed, w trakcie i po meczu ucierpiało 140 osób. Znalazło się wśród nich 19 obcokrajowców, 10 policjantów i jeden wolontariusz. Zatrzymano 184 osoby (156 Polaków, 25 Rosjan, a także jednego Hiszpana, jednego Węgra i jednego Algierczyka).

Rzecznik prasowy stołecznej komendy policji Maciej Karczyński dodał, że bezpieczeństwa w mieście pilnowało 6 tysięcy policjantów. We wtorek sprowadzono dodatkowych funkcjonariuszy z Gdańska i Krakowa. Jeden z oddziałów policji pilnował bezpieczeństwa na terenie Stadionu Narodowego.

d25twi2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25twi2
Więcej tematów