Trwa ładowanie...

Najnowsze dane w sprawie zakażeń AH1N1 w Warszawie. "41 osób zdiagnozowanych"

Informację w tej sprawie przekazał Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Najnowsze dane w sprawie zakażeń AH1N1 w Warszawie. "41 osób zdiagnozowanych"
dlqzfzz
dlqzfzz

Przypomnijmy, że ostatni komunikat wydany przez PPIS 22 lutego mówił o 35 osobach, zakażonych wirusem świńskiej grypy w Warszawie. Od tego momentu, przez trzy następne dni, zdiagnozowano i potwierdzono obecność AH1N1 u sześciu kolejnych pacjentów.

I tak dwa nowe przypadki dotyczą zamieszkałych na Woli , a pozostałe obejmują zameldowanych na: Mokotowie, Pradze Południe, Białołęce oraz poza Warszawą. W tej grupie jest dwoje rocznych dzieci oraz czworo osób dorosłych, w wieku od 51 do 79 lat. W komunikacie czytamy, że: "Na dzień 25 lutego, pięć osób dorosłych nadal jest hospitalizowanych w trzech warszawskich szpitalach. Wszystkie dzieci z rozpoznanym zakażeniem wirusem grypy A/H1N1 zostały wypisane do domów."

Na szczęście jak do tej pory w stolicy nie odnotowano zgonu, którego bezpośrednią przyczyną byłby właśnie wirus świńskiej grypy. Służby przekonują, że mieszkańcy nie powinni się obawiać, a w Warszawie zostały wdrożone specjalne procedury, umożliwiające właściwy proces hospitalizacji pacjentów. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny będzie regularnie informował o dalszym rozwoju sytuacji.

dlqzfzz
dlqzfzz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlqzfzz
Więcej tematów