RegionalneWarszawaNa Zielonym Ursynowie stanie dom kultury. Po 9 latach starań

Na Zielonym Ursynowie stanie dom kultury. Po 9 latach starań

Ma stanąć do końca września 2016 roku

Na Zielonym Ursynowie stanie dom kultury. Po 9 latach starań

04.08.2015 15:45

4 sierpnia podpisano umowę z kielecką firmą Dorbud, która wybuduje pierwszy na Zielonym Ursynowie dzielnicowy dom kultury. Stanie on przy ul. Kajakowej i kosztować będzie prawie 7 milionów złotych.

Z budowy najbardziej cieszy się dzielnicowy radny, Leszek Lenarczyk, który od 9 lat zabiega o tę inwestycję. Jego starania w tym okresie kilkakrotnie przerywały zarówno zawirowania polityczne, inne plany wykorzystania tej działki (np. usadowienia na tej działce cerkwi prawosławnej), zgromadzenie środków finansowych, a nawet pogoda.

- Budowa domu kultury już prawie rozpoczęła się już w 2010 roku, jednak plany pokrzyżowała pogoda - mówi WawaLove.pl radny Naszego Ursynowa. - Z 3 na 4 czerwca tego roku spadło tyle deszczu, że pieniądze przeznaczone na dom kultury przeniesiono na naprawę szkód, m.in. na rekultywację jeziora Zgorzała. Na szczęście wszystkie przeszkody udało się pokonać i w połowie sierpnia zacznie się budowa - dodaje radny.

Przeszkody, o których wspomina Lenarczyk, to m.in. były już burmistrz Piotr Guział, który pomysł budowy popierał. Według syna radnego, Pawła (także polityka), na plany skonfliktowanego z ratuszem polityka patrzono niechętnie i projekt przesuwano z lewej strony placu na prawą stronę placu lub od komisji do komisji. Oficjalnie chodziło o ewentualną rozbudowę mieszczącego się w pobliżu szpitala. - Dom kultury jest potrzebny w tym miejscu - przekonuje Paweł Lenarczyk. - Na tzw. Wysokim Ursynowie są takie cztery. Na Zielonym, gdzie mieszka prawie 20 tys. osób - nie ma żadnego - dodaje.

Dostępny dla niepełnosprawnych

Dwupiętrowy ośrodek będzie mieścił się w budynku o powierzchni ponad 1,6 tys. m kw. Wokół placówki zaplanowano układ dróg i chodników oraz miejsca parkingowe. Budynek będzie miał dwie kondygnacje naziemne bez podpiwniczenia, a sam obiekt oraz otaczający go teren, w całości ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Warto tu dodać, że niedawno w dzielnicy rozpoczęła się budowa placu zabaw dostosowanego dla potrzeb takich osób.

Na parterze domu kultury znajdziemy m.in. salę wielofunkcyjna ze sceną, kawiarnię i kluby, a nawet lokal usługowy. Na pierwszym piętrze znajdzie się m.in. sala wokalna i instrumentalna, pracownie oraz mała sala kameralna. Dokładny koszt inwestycji, która ma stanąć do końca września 2016 roku, to 6 827 530 zł.

Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)