Trwa ładowanie...

Na tyłach słynnej szkoły przy Twardej powstanie centrum kultury [WIZUALIZACJA]

Przy Twardej 8/12 powstanie centrum kultury „Twórcza Twarda”. Dawniej teren ten chciał przywłaszczyć kupiec roszczeń. Natomiast komisja weryfikacyjna uchyliła zwrot nieruchomości.


Na tyłach słynnej szkoły przy Twardej powstanie centrum kultury [WIZUALIZACJA]Źródło: um.warszawa.pl, fot: um.warszawa.pl
d30z0ln
d30z0ln

"Twórcza Twarda” - to obiekt, który będzie znacznie wykraczał poza funkcjonalność zwykłego domu kultury. - Unikalne rozwiązania architektoniczne, wiele otwartych przestrzeni idealnych do spotkań i przede wszystkim bogata oferta sprawią, że będzie to miejsce nie tylko pobudzające kreatywność, ale także pełniące funkcję miastotwórczą - tłumaczy Krzysztof Czubaszek, burmistrz Śródmieścia.

W konkursie architektonicznym na budowę tego miejsca wygrał zespół Kalata Architekci S.C., Szymon Kalata, Eliza Kalata. Zwycięzca oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 70 tys. zł otrzyma także zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.

W budynku „Twórcza Twarda” znajdą się tam m.in.: pracownie tematyczne, sale muzyczne, teatralne, zaplecze techniczne, pomieszczenia biurowe, kawiarenka i sala widowiskowa na około 330 miejsc.

architektura.um.warszawa
Źródło: architektura.um.warszawa, fot: architektura.um.warszawa

Natomiast budynek szkolny ma być przeznaczony do opieki i nauki dla dzieci i młodzieży z niedosłuchem oraz przedszkole i internat dla około 30 osób. Z kolei na początku marca tego roku Rada Warszawy podjęła przeniesienie tam ośrodka z ul. Zakroczymskiej, w której uczą się dzieci i młodzież z poważnym niedosłuchem oraz z afazją z całej Warszawy.

d30z0ln

Koszt modernizacji budynku przy ul. Twardej miasto szacuje na 13 mln zł.

Przypominamy, że teren ten próbował przejąć znany kupiec roszczeń Maciej M. Cztery lata temu gimnazjum przeniesiono do budynku przy ul. Żywnego, a część budynku przejął Maciej M.

Stołeczny ratusz zwrócił się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o cofnięcie decyzji. Następnie pracę rozpoczęła komisja weryfikacyjna, która w czerwcu 2017 roku uchyliła zwrot nieruchomości.

architektura.um.warszawa.pl
Źródło: architektura.um.warszawa.pl, fot: architektura.um.warszawa.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30z0ln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30z0ln
Więcej tematów