Trwa ładowanie...

Na Mokotowie powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr

Projekt czekał na realizację od kilku lat

Na Mokotowie powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr
d3vjmxu
d3vjmxu

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał dotację na budowę Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr.

Na siedzibę Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr *wybrano halę w byłej bazie MPO *na ulicy Madalińskiego, na warszawskim Mokotowie. Konkurs na projekt architektoniczny centrum rozstrzygnięto już w 2009 roku. Wygrała pracownia architektoniczna KKM Kozień Architekci. W obiekcie zaplanowano m.in. salę widowiskowa ze sceną i widownią na 450 miejsc, drugą mniejszą salę, w której będą się odbywać koncerty i wystawy, bibliotekę, czytelnię, księgarnię i kawiarnię.

Teraz wiadomo już, że roboty budowlane ruszą w czerwcu 2014 roku. Ich zakres obejmie adaptację zabytkowej hali warsztatowej z 1927 roku, nowe zagospodarowanie terenu oraz modernizację budynku administracyjnego. Prace będą trwały rok. Latem 2015 roku nastąpi otwarcie Międzynarodowego Centrum Kultury Nowy Teatr .

- Pieniądze starczą na wyremontowanie całej hali, wybudowanie dużej sceny, która będzie sceną mobilną. Będzie można grać jak się chce i postawić widownię, gdzie się chce, wybudowanie zaplecze technicznego i aktorskiego z salą prób i salą lektur – powiedziała dyrektor naczelna Teatru Nowego Karolina Ochab w rozmowie na antenie RDC .

Budowa będzie sfinansowana ze środków pochodzących z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014 w ramach programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa narodowego. To przełomowy moment w historii Nowego Teatru, który na realizację projektu czekał od wielu lat.

d3vjmxu

Kwota przyznana w ramach dotacji wynosi 19 115 511 złotych, co stanowi 85 % całkowitego kosztu projektu. Pozostała kwota pochodzi z budżetu m.st. Warszawy.

Więcej informacji: www.nowyteatr.org

d3vjmxu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vjmxu
Więcej tematów