Trwa ładowanie...

Muszą zamknąć kompostownie na Radiowie. "Mają czas do września"

Nakaz zamknięcia z natychmiastowym rygorem wydał Mazowiecki Inspektor Ochrony Środowiska. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania musi zlikwidować kompostownie do 10 września.

Muszą zamknąć kompostownie na Radiowie. "Mają czas do września"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur
d2h85n0
d2h85n0

Batalia o kompostownie przy ulicy Kampinoskiej trwa od lat. Mieszkańcy Radiowa walczyli z unoszącym się tam smrodem. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska już dwa lata temu wydał decyzję o zamknięciu tego miejsca. MPO odwołało się do Generalnego Inspektora Ochrony Środowiska, ten jednak podtrzymał decyzję wojewódzkiego inspektora. Następnie sprawa została skierowana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który także nie zmienił decyzji. W ten sposób sprawa wróciła z powrotem do WIOŚ, a ten ponownie wydał tę samą decyzję.

Krzysztof Bałanda Prezes Zarządu MPO tłumaczy, że decyzja jest dla nich niezrozumiała, gdyż żadne niezależne ekspertyzy nie potwierdziły zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi oraz środowiska naturalnego ze strony instalacji. - Żadne badania nie potwierdziły również, że instalacja ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne okolicznych mieszkańców. Będziemy odwoływali się do Generalnego Inspektoratu Ochrony Środowiska - mówi tustolica.pl prezes. Dodaje, że pierwotnie planowali zamknąć kompostownię wraz z końcem roku, ale są w stanie wyrobić się do września.

Zobacz także: „Nie depczemy konstytucji - prezydencki minister”

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d2h85n0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h85n0
Więcej tematów