Trwa ładowanie...

Motyle z Ameryki Południowej w warszawskim zoo

Zobacz niezwykłe widowisko wylęgania się motyli!

Motyle z Ameryki Południowej w warszawskim zoo
d2u15su
d2u15su

W pawilonie bezkręgowców w warszawskim zoo zainstalowany został specjalny klujnik, w którym z poczwarek, na oczach warszawiaków wylęgać się będą motyle. Obecnie w zoo prezentowanych jest dziewięć gatunków tych wielokolorowych owadów.

Z uwagi na krótki czas życia tych stworzeń wyjątkowy spektakl natury będzie można podziwiać jedynie przez około dwa-trzy tygodnie, dlatego warto przyjść już w najbliższy weekend, by móc je zobaczyć. Kolejne gatunki motyli pojawiać się będą w najbliższych tygodniach.

Motyle, czyli Lepidoptera (łuskoskrzydłe) to rząd uskrzydlonych owadów. Na świecie występuje około 160 tys. gatunków, które można spotkać na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Należą do najbardziej zaawansowanych ewolucyjnie owadów. Ich ciało podobnie, jak wszystkich owadów składa się z głowy, tułowia i odwłoka oraz 3 par odnóży. Maja duże, złożone z mniejszych oczek oczy, postrzegają świat jako mozaikę drobnych obrazów. Zaledwie 15% motyli stanowią gatunki dzienne, które charakteryzują pałeczkowate czółki, cała reszta to ćmy, czyli motyle nocne o czułkach wachlarzowatych. Ssący aparat gębowy przystosowany jest do odżywiania się nektarem kwiatów.

Zoo czynne jest od godz. 9.00 do godz. 17.00 . Kasy zamykane są godzinę wcześniej.

d2u15su
d2u15su
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u15su
Więcej tematów