Trwa ładowanie...

Modlin zamknięty nawet do stycznia!

Czyżby to już koniec Lotniska?

Modlin zamknięty nawet do stycznia!
d2aqs54
d2aqs54

Według informacji, do których dotarła telewizja TVN CNBC lotnisko w Modlinie pozostanie zamknięte dla dużych pasażerskich samolotów nawet do stycznia przyszłego roku. Spowodowane jest to zakresem prac naprawczych jakie będzie musiał przeprowadzić wykonawca pasa startowego firma ERBUD.

Ten termin (wcześniej informowaliśmy o maju) skutek czasochłonnej naprawy pasa startowego jaką lotnisko wyznaczyło firmie ERBUD. Dariusz Grzeszczak członek Zarządu ERBUD-u poinformował w TVN CNBC, że lotnisko wybrało inną metodę naprawy drogi startowej (beton cementowy), która jest o 3 miesiące dłuższa od tej jaką zaproponował wykonawca drogi startowej. To powoduje, że termin zakończenia prac wydłuży się do października bieżącego roku.* Do tego należy doliczyć terminy związane z odbiorami i uzyskaniem decyzji na użytkowanie.*

Duże pasażerskie samoloty ponownie będą mogły lądować w Modlinie w grudniu lub nawet styczniu 2014 roku. Zapewne obie niskokosztowe linie Wizz Air oraz Ryanair przedłużą swoją obecność w Porcie Chopina.

d2aqs54

Waszym zdaniem: czy to już koniec Lotniska w Modlinie?

d2aqs54
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2aqs54
Więcej tematów