Trwa ładowanie...

Moc atrakcji nad Wisłą. W sobotę niezwykła parada statków oraz wyścig łodzi

Wydarzenie to rozpocznie się 17 października, w samo południe.

Moc atrakcji nad Wisłą. W sobotę niezwykła parada statków oraz wyścig łodzi
d4d8ur6
d4d8ur6

Mieszkańcy Warszawy już w najbliższy weekend będą mogli podziwiać imponujące statki, które przepłyną w wiślanej paradzie. Dodatkowo, przy Cyplu Czerniakowskim odbędą się pokazowe wyścigi smoczych łodzi . Wśród nich pojawią się m.in. te reprezentujące Polskę na Festiwalu Loary w Orleanie ("Zygmunt" czy „Święta Barbara”).

- Parada rozpocznie się na wysokości wyspy przy plaży Poniatówce o godzinie 12.00. Łodzie, będą kierowały się w stronę Podzamcza. Na wyspę powrócą między godziną 14.00 a 15.00 - przekazał Tomasz Demiańczuk z zespołu prasowego ratusza .

W przypadku sprzyjających warunków pogodowych odbędą się też dwa biegi żaglowców. Chodzi o regaty rejowców oraz wyścig bat i pychówek. W obu biegach żaglowce będą rywalizować na trasie od wyspy Poniatówka do mostu Łazienkowskiego lub Świętokrzyskiego. Meta zostanie określona w zależności od kierunku wiatru.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia:

d4d8ur6

- godz. 12.00 – start parady (wyspa Poniatówka – Podzamcze)
- godz. 14.00 – powrót łodzi na wyspę Poniatówkę
- godz. 15.0018.00 – w zależności od warunków atmosferycznych - dwa biegi żaglowców; rejowce oraz baty i pychówki na żaglach rozprzowych.

d4d8ur6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d8ur6
Więcej tematów