Trwa ładowanie...

Młoda Polska Filharmonia rusza w kolejną trasę koncertową

Artykuł sponsorowany

Młoda Polska Filharmonia rusza w kolejną trasę koncertową
d196bju
d196bju

Już po raz ósmy Młoda Polska Filharmonia - orkiestra działająca, jako projekt Fundacji Zwierciadło – rusza w trasę koncertową. 43 młodych, wybitnie uzdolnionych muzyków zagra w listopadzie br. w Polsce 4 koncerty.

Podczas jesiennej trasy Młoda Polska Filharmonia zaprasza na koncerty do 4 miast w Polsce. W ramach ostatnich 7 tras Młodej Polskiej Filharmonii odbyło się 30 koncertów, które zgromadziły około 35-tysięczną widownię. W stolicy muzycy pojawią się 15 listopada, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

W programie jesiennej trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii publiczność usłyszy:
- Sinfoniettę per archi Pawła Łukaszewskiego,
- Koncert skrzypcowy e-moll Felixa Mendelssohna–Bartholdy,
- Serenadę Es-dur Richarda Straussa,
- IV Symfonia B-dur Ludwiga van Beethovena.
Orkiestra zagra pod batutą Adama Klocka – laureata nagrody Grammy 2014.
Gościnnie wystąpi czeski skrzypek Jan Mráček.
Adam Klocek jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Kaliskiej oraz dyrektorem artystycznym Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana. Jest także pomysłodawcą i współtwórcą płyty „Night in Calisia", która zdobyła Grammy 2014 w kategorii „Najlepszy album dużego zespołu jazzowego".
Jan Mráček, który uświetni koncerty, to charyzmatyczny czeski skrzypek, najmłodszy laureat Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Praska Wiosna w 2010 roku oraz najmłodszy solista w historii Orkiestry Symfonicznej Czeskiego Radia. Obecnie Jan studiuje na Wiedeńskim Uniwersytecie Muzycznym pod kierunkiem Jana Pospíchala, wieloletniego, głównego dyrygenta Wiedeńskiej Orkiestry Symfonicznej.

"Niezwykły mariaż talentu, pasji i ciężkiej pracy"

Młoda Polska Filharmonia to jedyna w Polsce młodzieżowa orkiestra złożona z 43 najbardziej uzdolnionych uczniów szkół muzycznych oraz studentów uczelni muzycznych w wieku 16-21 lat wybranych podczas ogólnopolskich przesłuchań, dotowana z prywatnych funduszy. Młodzi muzycy otrzymują od Fundacji Zwierciadło roczne stypendia pieniężne. Fundatorami projektu są Sławomir Smołokowski i Grzegorz Jankilewicz.

d196bju

"Młoda Polska Filharmonia to niezwykły mariaż talentu, pasji i ciężkiej pracy. Z ogromną radością obserwuję, że widzą i doceniają to nasi słuchacze, których jest z roku na rok coraz więcej. Tylko w Polsce naszych koncertów wysłuchało ponad 30 tyś. osób. Mamy też ambicję, żeby promować polską kulturę, koncertując za granicą z repertuarem naszych największych kompozytorów. W tym roku zagraliśmy dla wielotysięcznej publiczności w Szanghaju, na prestiżowym MISA Festiwal. Nie może więc Państwa zabraknąć podczas listopadowej trasy MPFu. Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy cenią piękną klasyczną muzykę w profesjonalnym wykonaniu" - powiedziała Tamara Surman, prezes Fundacji Zwierciadło.

Młoda Polska Filharmonia od początku swojej działalności jest wspierana przez przedstawicieli środowiska muzycznego, zarówno związanego z muzyką klasyczną, jak i nowymi brzmieniami. Jako pierwszy projekt poparł światowej sławy kompozytor Zbigniew Preisner, komponując utwór specjalnie na potrzeby trasy koncertowej Młodej Polskiej Filharmonii w 2011 r. Fundacja Zwierciadło organizuje w ciągu jednego roku 2 trasy koncertowe: letnią i jesienną. W ramach jesiennej trasy koncertowej orkiestra MPF występuje ze światowej sławy solistami zagranicznych orkiestr w najlepszych polskich filharmoniach i salach koncertowych. Fundacja Zwierciadło przed każdą trasą koncertową MPF organizuje kilkudniowe warsztaty artystyczne, podczas których prowadzone są zajęcia przez pedagogów z rodzimych Akademii Muzycznych, muzyków Filharmonii Narodowej i Sinfonii Varsovii oraz artystów z zagranicy, solistów i członków znanych orkiestr.

Audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich Polin
15 listopada (niedziela), godz. 19:00
Sprzedaż biletów: Kasa Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, ul. Anielewicza 6, czynna 10:00-18:00 (z wyjątkiem wtorku) oraz www.bilety.polin.pl.

Więcej informacji o koncertach na mpf.zwierciadlo.pl .

d196bju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d196bju
Więcej tematów