Trwa ładowanie...

Mistrzostwa Polski w Bierki

Bierki były ulubioną rozrywką germańskich wojowników już dwa tysiące lat temu. Nam najbardziej kojarzą się z czasami PRL, kiedy stanowiły żelazny ekwipunek każdej szanującej się świetlicy i klubokawiarni

Mistrzostwa Polski w Bierki
d3730hr
d3730hr

Bierki były ulubioną rozrywką germańskich wojowników już dwa tysiące lat temu. Nam najbardziej kojarzą się z czasami PRL, kiedy stanowiły żelazny ekwipunek każdej szanującej się świetlicy i klubokawiarni. Pedagodzy twierdzą, że są świetnym narzędziem do ćwiczenia silnej woli, koncentracji i zręczności - mimo to po 1989 roku straciły popularność.

Uważamy, że warto dbać o ten nieco zapomniany fragment naszego dziedzictwa rozrywkowego- mówią organizatorzy Mistrzostw Polski w Bierki, które odbęda się w najbliższą niedzielę, 9 listopada, o godzinie 14:00 w klubokawiarni Kicia Kocia - Przewidujemy jedną kategorię wiekową i płciową. W zawodach może wystartować każdy.

Gra się bierkami, udostępnianymi przez sędziów na stole, przygotowanym przez organizatorów. Wygrywa zawodnik, który po rozrzuceniu stosu bierek zbierze – bez poruszania pozostałych patyczków - największą liczbę punktów w trzech partiach. Poruszenie stosu, innego patyczka lub nieudana próba zebrania bierki, skutkuje przerwaniem gry.

d3730hr

Wstęp wolny.

d3730hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3730hr
Więcej tematów