Trwa ładowanie...

Mińsk Mazowiecki. Za złamanie obowiązkowej kwarantanny zapłacą rekordową karę

Po 30 tysięcy złotych kary- dokładnie tyle wymierzył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim dwóm mieszkańcom miasta. Mężczyźni wielokrotnie naruszyli obowiązkową izolację i mimo zakazu chodzili do pobliskiego sklepu spożywczego.

Mińsk Mazowiecki. Za złamanie obowiązkowej kwarantanny zapłacą rekordową karęŹródło: East News, fot: Paweł Jaskółka
d19p7kk
d19p7kk

Koronawirus na Mazowszu. Mężczyźni zapłacą po 30 tysięcy złotych kary

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył kary po 30 tysięcy złotych. 26-latek i 27-latek w połowie marca notorycznie naruszali zasady domowej kwarantanny. Wychodzili z domu do pobliskiego sklepu. Dwa dni temu policjanci doręczyli im decyzje o nałożeniu kary finansowej, nie tylko za naruszenie zasad kwarantanny, ale również lekkomyślne podejście do wysiłków Państwa Polskiego w celu opanowania epidemii- powiedział w rozmowie z WawaLove Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.**

Sygnał o naruszeniu przez dwóch młodych mężczyzn zasad odbywania domowej izolacji dotarł do policjantów 30 marca.
Funkcjonariusze potwierdzili informacje i w tej sprawie wszczęli postępowania karne, z art. 165 par. 1 pkt 1 kodeksu karnego, czyli sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia innych osób poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego. Sprawa została przekazana do Państwowemu Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który wszczął własne postępowanie.

- Policjanci nieustannie apelują o przestrzeganie ograniczeń w przemieszczaniu się i nie ma tu miejsca na żadne taryfy ulgowe- dodał Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim.

Mieszkańcy Mińska Mazowieckiego łącznie zapłacić muszą 60 tysięcy złotych kary.

d19p7kk

Zobacz także:Koronawirus w Polsce. Dr Michał Sutkowski o noszeniu maseczek

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d19p7kk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19p7kk
Więcej tematów