Trwa ładowanie...

Milionowy pasażer Pendolino. "Rok darmowych przejazdów"

Rekordowa pasażerka przyjechała do Warszawy z Krakowa

Milionowy pasażer Pendolino. "Rok darmowych przejazdów"
d2lvuke
d2lvuke

We wtorek 19 maja pociąg Express InterCity Premium Pendolino, jadący z Krakowa do Warszawy przewiózł milionowego pasażera. Na wyjątkowego podróżnego w pociągu oraz na Dworcu Centralnym czekała niespodzianka: tort oraz upominek - specjalna karta uprawniająca do darmowych przejazdów pociągami PKP Intercity przez rok, a także korzystania z serwisu gastronomicznego WARS.

Polska kolej wraca do gry? - Od początku tego roku odnotowujemy stały wzrost liczby przewiezionych pasażerów. Odpowiednio w styczniu, lutym i marcu 2015 r. wyniósł on 4%, 8% i 12% w porównaniu z zeszłym rokiem - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes PKP Intercity. - Rekordowy, 23% wzrost odnotowaliśmy także w kwietniu. Liczymy, że dzięki dobrej ofercie rosnący trend będzie się utrzymywał – dodał prezes.

Pociągi Express InterCity Premium na polskie tory wjechały w grudniu ubiegłego roku. Składy, od momentu wdrożenia do rozkładu jazdy przejechały już blisko 2 350 000 kilometrów. EIP kursują między Warszawą a największymi miastami – Krakowem, Gdańskiem, Katowicami i Wrocławiem, czy na osiach Katowice/Katowice – Trójmiasto. Czasem oferując atrakcyjne czasy przejazdu, zniżki oraz wysoki komfort podróży.

Jak zapewnia PKP SA, to "realna konkurencja dla innych środków transportu". - Ceny biletów na pociągi Pendolino są na każdą kieszeń. Zaczynają się już od 49 zł, a po ich wyczerpaniu pasażerowie mogą skorzystać z rabatów sięgających 30% - informuje WawaLove.pl Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Ponadto wprowadzono dodatkową pulę najtańszych biletów w ofercie „Happy Hours”. - Mogą z niej skorzystać pasażerowie pociągów Express Intercity oraz Express InterCity Premium – Pendolino, wybierający podróż po godzinie 19:00 od poniedziałku do piątku, całą sobotę oraz w niedzielę do 13:00 - informuje rzeczniczka Intercity i dodaje że ofertą specjalną objęte jest blisko 100 pociągów.

d2lvuke
d2lvuke
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lvuke
Więcej tematów