Trwa ładowanie...

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Tego dnia w centrum Warszawy bezpłatne badania profilaktyczne i taneczna zumba

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem
dhd0vy9
dhd0vy9

W środę 4 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji w centrum Warszawy odbędzie się Karnawał Zdrowia. W programie bezpłatne badania i happening taneczny, w którym każdy może wziąć udział.

Bezpłatne badania i konsultacje

W dzień akcji przy kinie Atlantic od godziny 15.00 do 20.00 działać będzie strefa medyczna, w której można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. W specjalnym Mammobusie, wszystkie chętne panie, które ukończyły 35 rok życia, będą mogły wykonać mammograficzne badanie piersi. Mammografia jest jedną z najbardziej powszechnych metod profilaktyki nowotworów piersi.

dhd0vy9

W ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie można wykonać:

- morfologię krwi: badanie pod kątem przewlekłej białaczki limfocytowej, choroby występującej najczęściej u osób dorosłych. Dodatkowo pozwala ono ocenić ogólną kondycję organizmu i wykryć pierwsze nieprawidłowości

- test na obecność wirusa HCV – badanie pod kątem zakażenia wirusem HCV, który powoduje Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C, a także jest przyczyną rozwoju drobnokomórkowego raka wątrobowego

- badanie dermatoskopem – nieinwazyjne badanie znamion znajdujących się na powierzchni skóry. Badanie stosuje się w profilaktyce czerniaka – złośliwego nowotworu skóry

dhd0vy9

Ponadto w Kinie Atlantic na wszystkich chętnych czekają:

- konsultacje z lekarzem dermatologiem
- konsultacje z lekarzem onkologiem
- nauka samobadania piersi oraz konsultacje pielęgniarek onkologicznych
- konsultacje pod kątem badań genetycznych
- pomiar cukru we krwi
- badanie ciśnienia tętniczego

Energetyczna impreza w rytmie zumby

Energetyczna impreza rozpocznie się o godz. 17:00 w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior. Akcja już po raz trzeci przypomni warszawiakom jak ważna w dbaniu o zdrowie jest profilaktyka oraz aktywny tryb życia.

- Spoglądając na rezultaty poprzednich akcji profilaktycznych oraz entuzjazm warszawiaków, pragniemy kontynuować ideę kampanii „Apetyt na życie”. W tym roku po raz trzeci zachęcamy do zadbania o to, co w życiu najważniejsze – nasze zdrowie – w ten szczególny Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Dajmy porwać się Karnawałowi Zdrowia i tanecznym krokiem pokażmy wspólnie jak bardzo kochamy życie! – informuje Wawalove.pl Elżbieta Kozik, Prezes Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny.

dhd0vy9

O godzinie 17:00 pod specjalnie przygotowaną sceną za Domami Towarowymi Wars Sawa Junior rozpocznie się taneczna, pełna życia akcja. - Choreografię ułoży oraz poprowadzi zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii Piotr Litwiniuk - instruktor Zumby w Egurrola Dance Studio. Ruch to pierwszy krok do zdrowia, kolejnym są badania profilaktyczne. Bądźcie razem z nami! – zachęca Agustin Egurrola, założyciel szkoły tańca Egurrola Dance Studio.

Po rozgrzewce i nauce układu Karnawał Zdrowia ruszy ulicą Chmielną, by zaprosić wszystkich do udziału w badaniach profilaktycznych. Osoby, które włączą się we wspólny taniec otrzymają pamiątkową koszulkę w energetycznym kolorze pomarańczowym, który jest symbolem akcji.

Wszystkie Informacje dotyczące akcji oraz Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem dostępne są na stronie wydarzenia.

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem to inicjatywa, która odbywa się w ramach długofalowej, promującej zdrowie kampanii „Apetyt na życie”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny. W ramach akcji funkcjonuje poradnia, gdzie z badań oraz konsultacji medycznych korzystać można przez cały rok. Działa ona w systemie cegiełkowym, w którym koszt badania lub konsultacji to 20 zł, Kwota ta pozwala ufundować kolejne badania. Więcej informacji na temat poradni oraz terminów wizyt na stronie www.ruchspoleczny.org.pl oraz www.onkolmed.pl.

dhd0vy9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhd0vy9
Więcej tematów